header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Święto Patronalne Parafii

Image W środę 20 listopada 2013 roku w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie obchodziliśmy Święto Patronalne Kościoła.

W tym także dniu nasza parafia miała wyznaczoną adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu. Od godzin porannych do północy nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz z Turowa i Gardyn (Dekanat Kozłowo) Michał Bekisz.

Mszę św. koncelebrowali ks. senior Antoni Miciński i ks. proboszcz naszej parafii Robert Kaniowski. Przy ołtarzy Eucharystii był obecny ks. dziekan Dekanatu Mrągowo 1 Wiesław Świdziński.

W homilii Ksiądz Celebrans przypomniał drogę życiową naszego patrona. Powiedział też: o tajemnicy świętości św. Rafała, jak służyć Panu Bogu, aby dążyć do świętości.

Na zakończenie homilii powiedział o naszym patronie takie znamienne słowa, „kiedy Rafał Kalinowski był śmiertelnie chory miał wyrzuty sumienia, że nie pracuje tylko je i śpi. Trzeba pracować, pomagać drugiemu człowiekowi i modlić się”.

Przed modlitwami kończącymi uroczystość zostały poświęcone ornaty – dar ks. Przemysława Jaroć. Serdecznie dziękujemy.

Ksiądz proboszcz podziękował ks. Michałowi za odprawienie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego. Podziękował także wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w uroczystości, osobom za przygotowanie wystroju świątyni, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej i księżom spowiednikom z całego dekanatu, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Na zakończenie Mszy św. po odmówieniu litanii do św. Rafała uroczyście odśpiewaliśmy Te Deum i ucałowaliśmy relikwie naszego patrona.

Red. Henryk Nikonor,

Fot. Roman Subczyński, red.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Wieczór Patriotyczny 2013

Image

Wspólne śpiewanie

  Wieczór 10 listopada na długo pozostanie w pamięci parafian, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości po Mszy św. o godz. 18-ej młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP z druhną komendantką Barbarą Panek-Strzałkowską i druhem Maciejem Weychman-Zborowskim wykonali śpiew pieśni patriotycznych. Nie zabrakło także i naszych parafian, którzy aktywnie włączyli się w ten śpiew.

Akompaniowali na gitarach nasi parafialni muzykanci: Grzegorz Wiktorowicz i Sebastian Kowalczyk, którzy są ministrantami, a przewodniczył muzycznie Pan Maciej.

Niewątpliwie była to wspaniała inicjatywa, której motorem napędowym był ks. Józef Bach.

   Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim za obecność i uczestnictwo w tak pięknym śpiewaniu, jednocześnie powiedział „szkoda tylko, że tak niewiele osób z parafii skorzystało z tego czasu wieczornego śpiewania”.

   Szczególne wyrazy podziękowania należą się harcerzom, którzy wyczerpani całodniowym śpiewem w uroczystościach, jakie w tym dniu odbywały się w naszym mieście wytrwali do końca, aby ubarwić to nasze parafialne patriotyczne śpiewanie.

Henryk Nikonor, (fot.)       

Image

Image

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 W miniony poniedziałek 20 maja 2013 roku, na Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba – Metropolita Warmiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie tego sakramentu poprosili Państwo Złotkowscy.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 31. młodych parafian, którzy już od dłuższego czasu uczestniczyli w spotkaniach i nabożeństwach przygotowujących ich do tej ważnej chwili.

Poza młodymi ludźmi we Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy parafii, zaproszeni goście oraz duszpasterze: ks. dziekan prał. Wojciech Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz – proboszcz z Szestna, ks. Michał Bekisz – proboszcz z Turowa - Gardyn, ks. kan. Franciszek Starzec – proboszcz z Nawiad, ks. senior Rajmund Siudziński.

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Patrycja Ksepka i Damian Gogołowski podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Księżom z naszej parafii podziękowały Aleksandra Frąckiewicz i Karolina Brzozowska.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i pani katechetce Marii Mantei za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za ufundowanie nowego krzyża procesyjnego do naszej parafii.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

 

Henryk Nikonor

 

Image

Image

 Image

 Image

 Image

 Image

<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 265 - 270 z 270
Dzisiejszy dzień to:
dwudziesty siódmy dzień miesiąca
27 Października 2021
Środa
Imieniny obchodzą:
Frumencjusz, Iwona,
Sabina, Siestrzemił,
Wincenty
Do końca roku zostało 66 dni.
Modlitwa RÓŻAŃCOWA za Polskę
...
Ogłoszenie
Czerwiec 2021
Boże Ciało 2021 - komunikat
Nasz Solenizant
Apel Policji
Tydzień Biblijny
Święto Chrztu Polski
Tydzień Miłosierdzia
GODZINA MIŁOSIERDZIA
Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 26 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 2169 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę