header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<< arrow Duszpasterze
NOMINACJA DZIEKAŃSKA
Napisał Administrator   

Ksiądz kanonik Robert Kaniowski, proboszcz naszej parafii

Dziekanem Dekanatu Mrągowo.

   W Kurii Archidiecezji Warmińskiej w dniu 30 września 2022 roku bp Janusz Ostrowski wręczył dekrety nowym dziekanom, wicedziekanom i ojcom duchownym.

Zgodnie z prawem kanonicznym dziekan został wybrany spośród własnego grona przez kapłanów należących do danego dekanatu i zatwierdzony na pięcioletnią kadencję przez metropolitę warmińskiego. 

Przypomnijmy, że została zmieniona struktura organizacyjna dekanatów. Zredukowano liczbę z 33 do 21 dekanatów. W naszym rejonie mrągowskim wcześniej były dwa dekanaty Mrągowo I i Mrągowo II, do których należało 12 parafii.

Nasz dekanat po reorganizacji obejmuje 10 parafii: w Mrągowie Św. Rafała Kalinowskiego (os. Grunwaldzkie), Matki Boskiej Saletyńskiej (ul. Słoneczna), Bł. Honorata Koźmińskiego (ul. Olsztyńska), Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika (ul. Królewiecka), Św. Ojca Pio (os. Mazurskie) oraz parafie Świętego Krzyża w Szestnie, Św. Antoniego Padewskiego w Warpunach, Matki Bożej Różańcowej w Pieckach, Św. Józefa Rzemieślnika w Nawiadach, Bł. Teresy Ledóchowskiej w Grabowie.

- dziekan jest koordynatorem pracy duszpasterskiej, pośrednikiem między dekanatem a osobą arcybiskupa.

►Księże Dziekanie serdeczne gratulujemy i cieszymy się wspólnie z tej nominacji. 

Władze Dekanatu Mrągowo

Dziekan – ks. Robert Kaniowski

Wicedziekan – ks. Janusz Piaskowski

Ojciec duchowny – ks. Henryk Przeździecki MS

                                                                                                                                                                                                  red. HN