header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<< arrow Galeria
Posługa Lektora
Napisał Administrator   

   W dniu 28.05.2022 r. trzech ministrantów z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie: Jakub Aranin, Oskar Duszak i Kacper Kosieradzki przyjęło z rąk Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, posługę lektoratu w zgromadzeniu liturgicznym. Uroczystości odbyły się w kościele seminaryjnym Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie. Nowo ustanowionym lektorom życzymy błogosławieństwa Bożego w wykonywaniu posługi jaką zostali obdarzeni, prowadzenia Ducha Świętego w proklamacji Słowa Bożego ludowi Bożemu oraz codziennej radości z wykonywanej posługi.

   W dniu 29.05.2022 r. w naszym kościele na Mszy św. o godz. 10:00 lektorzy podziękowali za przygotowanie do kursu swojemu opiekunowi ks. Szymonowi.

Dziękujemy i gratulujemy również rodzicom,

   Przypomnijmy, że lektor to: Ustanowiony do czytania fragmentów z Pisma Świętego, z wyjątkiem Ewangelii. Może również podawać intencje modlitwy powszechnej, a gdy nie ma psałterzysty, może wykonać psalm między czytaniami i śpiew przed Ewangelią. Każdy ministrant, który chce zostać lektorem, musi przejść kurs poprawnego czytania i szacunku do Pisma Świętego. 

Henryk Nikonor

     Image

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image