Eko_Projekt ”Laudato si”
>>__Strona Główna__<< arrow Pierwsza Komunia Święta
Miesiąc modlitw za zmarłych

Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwa za nich jest świadectwem wiary w życie wieczne, w obcowanie ze zmarłymi i najlepszą pomocą. Taka modlitwa, zwłaszcza na cmentarzu, wyrywa z szaleństwa współczesnego świata i przypomina o tym, co można przenieść poza granicę śmierci, jest wyrazem miłości i nadziei na przyszłe spotkanie. Modlitwy i możliwość uzyskania odpustu za dusze zmarłych pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba. Choć faktycznie już zaliczają się do zbawionych (z czyśćca można trafić tylko do nieba), przeżywają własne oczyszczenie serca. Ciągle potrzebują modlitewnego wsparcia.

►►Zapraszamy o godz. 17.30 przez cały listopad, z wyjątkiem niedziel, na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na przemian będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewać Nieszpory za zmarłych.

O godzinie 18.00 codziennie odprawiana będzie Msza św. gregoriańska za zmarłych.

►►►Pamiętajmy o przywileju Kościoła zyskiwania odpustów dla zmarłych. Odpust zupełny można zyskać od popołudnia 1 listopada do 8 listopada codziennie dla jednego zmarłego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej w duszy, nawiedzenie kościoła bądź cmentarza, modlitwa za zmarłego, modlitwa na intencję papieża oraz brak stałego przywiązania nawet do grzechów lekkich.

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara
19 Stycznia 2022