header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Miesiąc pamięci o zmarłych

Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwa za nich jest świadectwem wiary w życie wieczne, w obcowanie ze zmarłymi i najlepszą pomocą. Taka modlitwa, zwłaszcza na cmentarzu, wyrywa z szaleństwa współczesnego świata i przypomina o tym, co można przenieść poza granicę śmierci, jest wyrazem miłości i nadziei na przyszłe spotkanie. Modlitwy i możliwość uzyskania odpustu za dusze zmarłych pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba. Choć faktycznie już zaliczają się do zbawionych (z czyśćca można trafić tylko do nieba), przeżywają własne oczyszczenie serca. Ciągle potrzebują modlitewnego wsparcia.

►►Zapraszamy o godz. 17.30 przez cały listopad, z wyjątkiem niedziel, na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na przemian będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewać Nieszpory za zmarłych.

O godzinie 18.00 codziennie odprawiana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych.

►►►Pamiętajmy o przywileju Kościoła zyskiwania odpustów dla zmarłych. Odpust zupełny można zyskać od popołudnia 1 listopada do 8 listopada codziennie dla jednego zmarłego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej w duszy, nawiedzenie kościoła bądź cmentarza, modlitwa za zmarłego, modlitwa na intencję papieża oraz brak stałego przywiązania nawet do grzechów lekkich.

Uroczystość Wszystkich Świętych
Nabożeństwa na cmentarzach rozpoczną się: o godz. 12:00 na cmentarzu w mieście i o godz. 14:00 na cmentarzu przy Polskiej Wsi.

Przypominamy, że nabożeństwa na cmentarzach nie zastępują obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościele.

XVIII Dzień Papieski uczczony w Mrągowie

Już 18 lat mija odkąd Polacy obchodzą Dzień Papieski.

Zgodnie z tradycją uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrągowie na ten dzień przygotowali montaż słowno-muzyczny i wystąpili na Mszy świętej w niedzielę 14 października w naszej parafii.

Tegoroczne hasło brzmi „Promieniowanie ojcostwa”. Jest to hasło zaczerpnięte z tytułu dramatu Karola Wojtyły. Uczniowie przypomnieli słowa Jana Pawła II o tym, że to Pan Bóg jest naszym Ojcem, a my przez chrzest staliśmy się dziećmi Bożymi. Schola ,,Aniołki” pięknie zaśpiewała ,,Barkę”, uczennice klasy 6 po raz pierwszy zaśpiewały piosenki pt. ,,Janie Pawle kochamy Cię” i ,,Lolka”.  Narratorzy - uczniowie z klasy 5 i 6 objaśnili problem ojcostwa widziany oczami Karola Wojtyły. Na koniec  pięknie zabrzmiała trąbka z melodią „Barki” w wykonaniu ucznia z kl.6.

Serdecznie dziękujemy młodym artystom i Pani katechetce.

Henryk Nikonor

Image

Image

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 60 z 228