header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Rekolekcje Wakacyjne 19 - 21 lipca

W piątek 19 lipca wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje charyzmatycznego misjonarza z Indii o. Josepha Vadakkela. Rekolekcje mają charakter otwarty.

Plan rekolekcji:

piątek - Msza św. z homilią - godz. 18.00,

sobota -  Msza św. z homilią - godz. 10.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu      i blok modlitewny do godz. 21.00. Godzina 21.00 - zakończenie modlitw Apelem Jasnogórskim,

niedziela -  Msze św. z homilią  - godz.: 8.00, 10.00, 12.00 - zakończenie. Na Mszach św. we wszystkie dni rekolekcyjne zbierane będą ofiary na dzieła prowadzone przez o. Josepha. Będzie ograniczona możliwość korzystania ze spowiedzi św. - prosimy o wcześniejsze wyspowiadanie się. Podczas rekolekcji będą do nabycia książki o. Vadakkela.

Zapraszamy

Image

Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki

Image

  6 lipca 2019 roku z Mrągowa wyruszyła VIII Pielgrzymka Kajakowa do Świętej Lipki. Uczestnicy płynęli pokłonić się Matce Bożej i podziękować za otrzymane łaski, jak również za Jej wstawiennictwem modlić się w swoich intencjach.

W tym roku na szlak wodny wyruszyła grupa 71 osób. Każdy otrzymał identyfikator ze smyczą specjalnie przygotowaną na tegoroczny spływ. Coś wspaniałego, piękny widok tylu kajakarzy, rzadko spotykany na naszych jeziorach. Niektórzy po raz pierwszy, inni od wielu lat, ale wszyscy ochoczo i z zapałem byliśmy przygotowani na wyprawę kajakową.

Pogoda jak na zamówienie. Po wietrznym i deszczowym piątku od sobotniego poranka towarzyszyło nam piękne słońce. Na punkt startu poza pielgrzymami przybyły rodziny, Burmistrz Mrągowa i prezes WOPR, by podziwiać wodniaków i życzyć wspaniałych wrażeń.

Opiekunami duchowymi byli kapłani z Mrągowa: ks. Robert Kaniowski, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego i ks. Henryk Przeździecki MS – proboszcz z parafii Matki Bożej Saletyńskiej. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwali ratownicy wodni – uczestnicy pielgrzymki.

Pielgrzymi swoją wodną podróż rozpoczęli z jeziora Juno w Mrągowie w asyście łodzi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która towarzyszyła nam po jeziorze. Pierwsza przerwa na posiłek i regeneracja sił była w miejscowości Kiersztanowo. Tam przy nowym pomoście przywitał nas sołtys wsi p. Andrzej, który udostępnił świetlicę wiejską. Po przerwie przepłynęliśmy drugi etap – najbardziej wesoły, który miał wiele niespodzianek w postaci omijania przeszkód wodnych budowanych przez bobry, pokonaniu szybkiego nurtu wody, a także i pokonania umiejętnego niskiego poziomu wody.

Drugim, krótkim przystankiem była przenoska kajaków w m. Pilec.

I tak po pokonaniu 20 km szlaku rzeki Dajny na swoich wodnych rumakach, ta jakże wspaniała i uśmiechnięta, trochę zmęczona modląca się grupa ludzi dotarła po 8 godzinach do Świętej Lipki. Po krótkiej przerwie na przebranie, po godz. 16.00 została odprawiona Msza święta w intencji przybyłych pielgrzymów celebrowana przez ks. Henryka.

Po mszy odbyła się prezentacja wspaniałych świętolipskich organów, po której zostało zrobione wspólne zdjęcie przed bazyliką.

Następnie pielgrzymi udali się na przygotowane ognisko, przy którym posilając się kiełbaskami i grającym zespole bawiliśmy się tańcząc i śpiewając.

Po wspaniałej zabawie, autokarem wróciliśmy do Mrągowa.

 

Dziękuję wszystkim Pielgrzymom, osobom funkcyjnym na wodzie dbającym o bezpieczeństwo uczestników, jak i tym na lądzie, ludziom dobrej woli, którzy pomogli to wielkie dzieło ”logistycznie” przygotować. Dziękuję sponsorom i Urzędowi Miasta Mrągowo. Serdeczne Bóg zapłać.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pielgrzymka do Medjugorie
 W dniach 22 do 30 czerwca 2019 roku odbyła się pielgrzymka autokarowa do Medjugorie.

Uczestniczyło 47 osób z Mrągowa i okolic. Podczas pobytu pielgrzymi uczestniczyli w codziennych wieczornych modlitwach rozpoczynających się o godz. 18:00, a kończących adoracją około godz. 21:00.

W ciągu dnia była możliwość spotkania z osobami dającymi świadectwo o doznanych łaskach w Medjugorie. Dużym wyzwaniem było odprawianie Drogi Krzyżowej podczas wejścia na stromą górę Krzyża. Wielkim przeżyciem było też odmówienie różańca pod przewodnictwem Ivana Dragićiewića, któremu od 38 lat codziennie objawia się Matka Boża.

Ważnym punktem pielgrzymki było spotkanie z najmłodszym „widzącym” Jakovem Ćolo.

Dużą atrakcją był wyjazd do nadmorskiego Vepric – chorwacki Lourdes, gdzie po odprawieniu Mszy św. był czas na odpoczynek i kąpiel w Adriatyku. Ciekawym punktem programu pielgrzymkowego było zwiedzanie wielokulturowego miasta Mostalu.

Mimo nieprzewidzianych „atrakcji” wszyscy uczestnicy pielgrzymki okazywali wdzięczność Matce Bożej za zaproszenie i zadowolenie z odbytej pielgrzymki.

Spośród uczestników 42 osoby zadeklarowały chęć ponownego wyjazdu do Medjugorie za rok.

Henryk Nikonor

Image
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 60 z 262
Dzisiejszy dzień to:
trzynasty dzień miesiąca
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.
Święto Chrztu Polski
Tydzień Miłosierdzia
GODZINA MIŁOSIERDZIA
Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!
Rekolekcje Wielkopostne
.
Ogłoszenie(akt.)
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO NOWOROCZNE
Rekolekcje w internecie
ADWENT
.
Komunikat dotyczący Uroczystości Wszystkich Świętych
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 17 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 649 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę