header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Dzień Papieski

Image

,,Idźmy naprzód z nadzieją” to słowa św. Jana Pawła II skierowane do nas z okazji XVII Dnia Papieskiego. W niedzielę 8 października 2017 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00 uroczyście obchodziliśmy Dzień Papieski. Dzieci, młodzież oraz schola ,,Aniołki” wystąpili z montażem słowno-muzycznym opartym na nauczaniu św. Jana Pawła II.

Oprawa słowna: Olga Bierniukiewicz, Nikola Czyżewska, Magdalena Brygoła, Karol Noiński, Mateusz Bladosz, Natalia Świstak, Maciej Banach,

gra na flecie: Aniela Kowalczyk i Antonina Nowotnik,

gra na gitarze: Martyna Trzcińska,

śpiew: Maja Dąbkowska, Amelia Tomczyk, Wiktoria Konopka, Zuzanna Miączyńska, Paulina Łozińska, Melania Markowska, Patrycja Duszak, Barbara Luma, Karolina Plewka, Małgorzata Serowik i Katarzyna Zalewska.

Serdecznie dziękujemy młodym wykonawcom i ich opiekunom.

Henryk Nikonor

 

Wakacje z Caritas - śladami myśli Brata Alberta

  W dniach 11-20 sierpnia 2017 r. z naszej parafii do Mikoszewa wyruszyło 20 dzieci pod opieką wychowawczyń. Po drodze wsiadły dzieci z Piecek i z Łęgajn. Podróż trwała około 4 godzin. Dzieci mieszkały w ośrodku Caritas w Mikoszewie w małych drewnianych domkach. Zgodnie z tegorocznym programem dzieci poznały życie św. Brata Alberta, był konkurs i nagrody. Były też wyprawy nad morze, kąpiele i opalanie się.

W Gdyni dzieci eksperymentowały w Muzeum Techniki. I to nie koniec niespodzianek, gdyż do Mikoszewa przyjechał nasz  ks. Proboszcz.

Dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. biskup Jacek Jezierski. W niedzielę 20 sierpnia  dzieci wróciły do Mrągowa.

   Dziękujemy Panu Bogu za opiekę i ludziom dobrej woli za możliwość uczestniczenia w kolonii letniej, powiedzieli uczestnicy i opiekunowie.

Henryk Nikonor

Image

Image

Poświęcenie sprzętu wodnego

Poświęcenie sprzętu wodnego i błogosławieństwo żeglarzy!

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku, w naszej parafii, już po raz ósmy miało miejsce uroczyste poświęcenie sprzętu wodnego.

Po Mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła wyruszyła nad jezioro Czos grupa wiernych, której przewodniczył ks. proboszcz Robert Kaniowski.

Przy pomoście plaży na os. Grunwaldzkim, czekali już żeglarze, niektórzy właśnie dopływali na swoich wodnych maszynach.

Ksiądz proboszcz po wygłoszonym słowie i modlitwie do Matki Bożej Brasławskiej, Królowej Jezior poświęcił sprzęt pływający i udzielił błogosławieństwa wszystkim korzystającym ze sprzętu wodnego.

Na zakończenie życzył wszystkim bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego i satysfakcji z wypoczynku na wodzie.

Po części oficjalnej można było skorzystać z przejażdżki wodnymi pojazdami po naszym pięknym jeziorze.

Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym żeglarzom i tym, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem na wodzie.

Henryk Nikonor

Image

Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce - kliknij Galeria

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 60 z 189