header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Tydzień św. Krzysztofa

  W niedzielę 22 lipca 2018 roku w naszym kościele modliliśmy się w intencji kierowców i podróżujących. Odczytano list na XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Tradycyjnie po każdej Mszy św. ks. proboszcz Robert Kaniowski święcił samochody, motocykle i rowery.

Każdy z automobilistów otrzymał pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem i modlitwą podróżną.

„Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.”

►Dobrze jest poświęcić pojazd, bo jest to wyraz naszej wiary i zaproszenie Boga do codzienności, w której On chce być z nami, oddanie Panu rzeczywistości ziemskich.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kajakami do MARYI

  Image

  7 lipca 2018 roku z Mrągowa wyruszyła VII Parafialna Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki. Uczestnicy płynęli pokłonić się Matce Bożej i podziękować za otrzymane łaski, jak również za Jej wstawiennictwem modlić się w swoich intencjach.

W tym roku na szlak wodny wyruszyła ochoczo i z zapałem najliczniejsza jak do tej pory grupa ludzi. 78 osób, czyli 39 kajaków - coś wspaniałego, piękny widok, rzadko spotykany na naszych jeziorach. Niektórzy po raz pierwszy, inni od wielu lat, ale wszyscy ochoczo i z zapałem ruszyli do Świętej Lipki.

Pielgrzymowanie wymaga sporych umiejętności, samozaparcia, postanowienia. To przede wszystkim przeżycie duchowe, jest czas na modlitwę i podziwianie mazurskiej przyrody. Najmłodszy uczestnik Antoś, który bardzo dzielnie znosił trudy pielgrzymowania miał 3 lata. Najstarsza uczestniczka miała ich 70.

Pielgrzymi swoją wodną podróż rozpoczęli z jeziora Juno w Mrągowie w asyście łodzi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po pokonaniu 20 km szlakiem rzeki Dajny na swoich wodnych rumakach, ta jakże wspaniała, uśmiechnięta, modląca się grupa ludzi dotarła po 8 godzinach do Świętej Lipki.

Tam o godz. 18.00 w bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona Msza święta. Przy ołtarzu Eucharystii obecni byli dwaj księża kajakarze ks. proboszcz Robert Kaniowski z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie oraz ks. proboszcz Paweł Górny z Gdańska.

O. dr Aleksander Jacyniak SJ - proboszcz ze Świętej Lipki, na wstępie Mszy św. powiedział „witam ogólnopolską pielgrzymkę kajakową, która przypłynęła do nas z Mrągowa”. Powiedział m. in. o trudzie w pokonywaniu kilometrów, że jesteśmy świadectwem dla innych...

Po Mszy św. wysłuchaliśmy koncertu organowego. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa przy ognisku, gdzie uczestnicy mogli wylosować wspaniałe nagrody.

   Naprawdę wspaniali pielgrzymi. Jako organizator, uczestnik i przewodnik jestem zachwycony tak wspaniałymi ludźmi. Ci wspaniali to nie tylko Mrągowo, ale Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Olsztyn, Warpuny, Zyndaki, Baranowo, Gizewo, Polska Wieś, Ruska Wieś i wiele jeszcze miejscowości z całej Polski - płynęli kajakami do Matki Bożej Świętolipskiej.

Od momentu startu pielgrzymki, aż do powrotu od wszystkich uczestników nie usłyszałem słowa narzekania, a organizuję ją już któryś raz z rzędu.

  Dziękuję wszystkim Pielgrzymom, osobom funkcyjnym na wodzie dbającym o bezpieczeństwo uczestników, jak i tym na lądzie, ludziom dobrej woli, które pomogły mi to wielkie dzieło ”logistycznie” przygotować. Dziękuję sponsorom i Urzędowi Miasta Mrągowo. Serdeczne Bóg zapłać. Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nasz nowy Wikariusz

  W niedzielę 1 lipca 2018 roku na Mszy świętej o godz. 8.00 w naszej parafii powitaliśmy księdza mgra Adriana Dyndę, który z tym właśnie dniem decyzją ks. abpa Józefa Górzyńskiego metropolity warmińskiego został mianowany wikariuszem parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.

Przywitania dokonał ks. proboszcz Robert Kaniowski, a w imieniu parafian p. Bronisław Bury i p. Krystyna Węglarska.

►Urodzony w Szczytnie. We wrześniu 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie.  25 maja 2013 roku, z rąk J.E. Abpa Wojciecha Ziemby przyjął sakrament święceń w stopniu prezbitera. Skierowany dekretem Metropolity  Warmińskiego rozpoczął pracę w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku  Warmińskim, gdzie pracował przez 3 lata. Oprócz pracy w szkole posługiwał również w Domu Opieki „Nasz Dom” Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny przy tamtejszej parafii. Z dniem 1 lipca 2016 r. został skierowany do parafii Świętego Krzyża w Srokowie, a po dwóch latach pracy w tamtejszej parafii, został skierowany do naszej parafii.  

  Życzymy Ci księże Adrianie Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego.

      Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 60 z 217
Dzisiejszy dzień to:
czternasty dzień miesiąca
14 Listopada 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agata, Aga, Damian,
Elżbieta, Emil,
Emiliusz, Jozafat,
Józef, Judyta,
Kosma, Laurenty,
Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora,
Wszerad
Do końca roku zostało 48 dni.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z ostatniej chwili
Zaproszenie na Wieczór Uwielbienia
Dzień Papieski
Radio Plus w Mrągowie
Październik miesiącem Różanca Świętego
Zostań mrągowskim bohaterem
POLSKA POD KRZYŻEM
KOMUNIKAT
Rekolekcje Wakacyjne 19 - 21 lipca
Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki
Pielgrzymka do Medjugorie
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 26 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 586 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę