header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Służba Ołtarza

Kacper Kosieradzki i Michał Mickiewicz to młodzi chłopcy, którzy zostali przyjęci do grona kandydatów na ministrantów. Odbyło się to w Pierwszą Niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 roku na Mszy św. o godz. 10.00. 

Uroczystego przyjęcia i poświęcenia strojów dokonał ks. proboszcz Robert Kaniowski.

Cieszymy się ogromnie, gratulujemy i dziękujemy. Zapraszamy kolegów.

Wiedzcie, że jest to przepiękna służba przy Chrystusowym ołtarzu.

HN

Image

Image

Image

Image

ODPUST PARAFIALNY

  W poniedziałek 20 listopada 2017 roku, już po raz 27 w naszej parafii obchodziliśmy święto patronalne kościoła.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dariusz Leśniak - proboszcz z Szestna.

Na zakończenie uroczystości, po odśpiewaniu ”Te Deum”, otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego.

HN

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Listopad - miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych

ImageCały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwa za nich jest świadectwem wiary w życie wieczne, w obcowanie ze zmarłymi i najlepszą pomocą. Taka modlitwa, zwłaszcza na cmentarzu, wyrywa z szaleństwa współczesnego świata i przypomina o tym, co można przenieść poza granicę śmierci, jest wyrazem miłości i nadziei na przyszłe spotkanie. Modlitwy i możliwość uzyskania odpustu za dusze zmarłych pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba. Choć faktycznie już zaliczają się do zbawionych (z czyśćca można trafić tylko do nieba), przeżywają własne oczyszczenie serca. Ciągle potrzebują modlitewnego wsparcia.

Pamięć o zmarłych odróżnia człowieka od zwierząt. To znak, że człowiek jest zdolny do wierności, do wdzięczności. Nie przypadkiem więc Kościół po uroczystości Wszystkich Świętych obchodzi Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień zaduszny. Jest to dzień modlitwy za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu, który jest miejscem oczyszczenia w miłości i "przedsionkiem nieba". Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary.

 ►►Zapraszamy o godz. 17.30 przez cały listopad. Z wyjątkiem niedziel, odprawiane będzie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na przemian będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewać Nieszpory za zmarłych. Po nabożeństwie odprawiana będzie Msza św. gregoriańska za zmarłych.

►►►Pamiętajmy o przywileju Kościoła zyskiwania odpustów dla zmarłych. Odpust zupełny można zyskać od popołudnia 1 listopada do 8 listopada codziennie dla jednego zmarłego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej w duszy, nawiedzenie kościoła bądź cmentarza, modlitwa za zmarłego, modlitwa na intencję papieża oraz brak stałego przywiązania nawet do grzechów lekkich.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 54 z 189