header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Jasełka w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie

Image

  W niedzielę  Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2018 r. na Mszy Świętej dla dzieci o godz. 10.00 zamiast homilii odbyły się Jasełka. Uczniowie z klasy 6 f ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie przedstawili scenkę bożonarodzeniową i przypomnieli sceny biblijne z narodzin Pana Jezusa.

Aktorzy: Maryja - Lena Jakóbczyk, Św. Józef - Bartosz Olszewski, Archanioł Gabriel - Dobrosława Karpińska, Estera - Maja Sobczyńska, Anioł I - Malwina Smolińska, Anioł II - Nadia Soroko, Anioł III - Julia Włodarczyk, Król Kacper - Przemysław Palus, Król Melchior - Szymon Witkowski, Król Baltazar - Ignacy Bałdyga, Pasterz Dawid - Aleksander Pszenny, Pasterz Ruben - Daniel Godzwon, Pasterz Beniamin - Marcel Pac, Narrator I - Filip Traszkuć, Narrator II - Konrad Komar, Śpiew kolęd: Oliwia Olender, Roksana Leśniak, Paulina Łozińska.

Zebrani w kościele na czele z ks. Proboszczem gromkimi brawami podziękowali za występ młodym aktorom i Pani katechetce Izabeli Chołody.

Henryk Nikonor,

zapraszamy do Galerii - kliknij Tutaj

Image

Image

Orszak Trzech Króli w Mrągowie

 Image

Zapraszamy do zakładki Galeria

   Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka. W tym roku już po raz dziesiąty w naszym kraju. Odbył się w 644 miejscowościach w Polsce i 16 za granicą.

Mimo, że scenariusz jest wszędzie zbliżony, ponieważ napisany już ponad 2000 lat temu, to w każdych z miejscowości nabiera lokalnego kolorytu, który udowadnia lokalne zwyczaje tradycji bożonarodzeniowej.

Dzień 6 stycznia dzięki pracy ludzi dobrej woli zaangażowanych we wspólne przedsięwzięcie, zyskuje niepowtarzalną oprawę. To święto naszych rodzin, które przynosi radość wspólnego przebywania i kolędowania. Barwne korowody, które przybliżają istotę Uroczystości Objawienia Pańskiego, są zachętą, abyśmy my chrześcijanie nieustannie wyruszali w drogę, która pomaga nam pogłębiać wiarę. 

Tak też było i w Mrągowie. Rok 2018 zapisze się do kart historii naszego miasta, gdyż to właśnie w tym roku odbył się pierwszy w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego orszaku brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”.

►Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się już 24 października 2017. W dzieło organizacyjne OTK 2018 zaangażowali się: Fundacja Stawiam na Rodzinę, proboszczowie i księża ze wszystkich mrągowskich parafii. Każda parafia delegowała osoby świeckie do pracy przy tak szczytnym celu. Z naszej parafii podjęły się tego zadania: Jolanta Miklaszewicz-Nestoruk, Teresa Nowacka i Henryk Nikonor. Koordynatorką międzyparafialną była Katarzyna Zalewska.

Nasz korowód upiększał śpiew scholi parafialnej pod kierunkiem Martyny Trzcińskiej. Całość wspomagała orkiestra dęta Mrongovia.

►Osoby czynnie zaangażowane z naszej parafii to: Izabela Chołody, Maria Mantei, Zbigniew Krajczyński, Tadeusz Gnoza, Leszek Juńczyk, Magdalena i Paweł Kosieradzcy oraz osoby funkcyjne.  Serdecznie Wam dziękujemy.

Przemaszerowaliśmy śpiewając od poszczególnych parafii na główne miejsce spotkania, czyli ul. Sobczyńskiego i stamtąd już połączeni ulicą Warszawską zatrzymując się po drodze na dwie scenki. Na pl. Jana Pawła II Trzej Królowie oddali pokłon Świętej Rodzinie i złożyli dary.

Na zakończenie odtańczony został Polonez na melodię Bóg się rodzi, a następnie wszyscy obecni mogli skosztować smacznej grochówki.

Dziękujemy władzom miasta, sponsorom, stowarzyszeniom, policji i Wam drodzy uczestnicy za tak liczny udział.

Pierwszy w Mrągowie Orszak Trzech Króli, ku uciesze nas organizatorów zgromadził tłumy mieszkańców z całymi rodzinami z Mrągowa i okolic.

Zapraszamy za rok!!!

                                                                                                           Henryk Nikonor

Zapraszamy do zakładki Galeria

Image

Image

Image

Image

Image

Orszak Trzech Króli w Mrągowie

Image

„Bóg jest dla wszystkich” - pod takim hasłem 6 stycznia 2018 roku już po raz 10 w Polsce, a po raz pierwszy w Mrągowie, Orszak Trzech Króli wyruszy do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.

To największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące do chrześcijańskiej tradycji, jak i do polskiej obrzędowości, na którą składa się wspólne kolędowanie oraz wystawienie scen związanych z Bożym Narodzeniem.

Idąc za Trzema Królami ubranymi w piękne barwne stroje oraz ich rycerzami i wojownikami możemy być aktywnymi uczestnikami tego barwnego pochodu.

                       W Mrągowie podział jest następujący:

Król Kacper (Europa - kolor czerwony) - parafia św. Rafała Kalinowskiego i M.B. Saletyńskiej.

Król Melchior ( Azja - kolor zielony) - parafia św. Wojciecha.

Król Baltazar (Afryka - kolor niebieski) - parafia bł. Honorata Koźmińskiego i św. Ojca Pio.

Do naszej parafii o godz. 11.45 dołącza par. M.B. Saletyńskiej. Przed wyjściem otrzymamy korony i śpiewniki - są stroje (ponczo), ale tylko po 25 szt. na parafię (otrzymają je w pierwszej kolejności osoby funkcyjne, dlatego zachęcamy do przygotowania strojów w kolorze czerwonym we własnym zakresie). Mile widziane będą wstążki, baloniki lub inne dodatki – w naszym przypadku w kolorze czerwonym.

Wyruszamy wspólnie śpiewając kolędy - (idziemy chodnikami) ulicą Grunwaldzką, Oficerską, przechodzimy przejściem dla pieszych przy rondzie, obok Domu Kultury i dołączmy do wszystkich na ulicę Sobczyńskiego, przy zejściu na mały amfiteatr.

   O godz. 12.30 wyruszają wspólnie Trzy Orszaki, których poprowadzi gwiazda betlejemska. Idziemy ulicą Warszawską do pl. Jana Pawła II.

Pierwsze zatrzymanie nastąpi na ul. Warszawskiej przy placu Wyzwolenia. Tam zostaje przedstawiona pierwsza scenka „Dwór króla Heroda” przygotowana przez Orszak króla Kacpra.

Drugi postój jest również na ulicy Warszawskiej - przy fontannie. Tam będzie scenka druga „Walka dobra ze złem” przygotowana przez Orszak króla Baltazara.

Trzecia scenka – finałowa na Placu Jana Pawła II – to złożenia darów i oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus.

Ksiądz dziekan Wiesław Świdziński odczyta Ewangelię o Narodzinach Jezusa, a po niej, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Mrongovia, grającej melodię kolędy „Bóg się rodzi” uczestnicy Orszaku zatańczą poloneza, w kierunku do mola.

Na zakończenie wszyscy jesteśmy zaproszeni na gorącą grochówkę.

                                  Serdecznie zapraszamy 

                                          Organizatorzy

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 54 z 196
Dzisiejszy dzień to:
dwudziesty pierwszy dzień miesiąca
21 Maja 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 11 gości online
>>> Najnowsze artykuły
Mrągowo tańczy dla Jana Pawła II
Najdostojniejszy Jubilat i Solenizant
Relikwie bł. s. Marii Karłowskiej
ZAPROSZENIE
Diecezjalne Święto Młodych w Mrągowie
Rekolekcje Wielkopostne 2019
Małżeńska Droga Krzyżowa
Diecezjalne Święto Młodych
Pielgrzymka do Medjugorje
Mrągowskie Forum Wspólnotowe
Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego
Jasełka w Kościele
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 507 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę