header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

 Image

Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do pamiętnych słów św. Jana Pawła II, w niedzielę 6 stycznia 2019 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Mrągowa, 752 miejscowościami w Polsce i 22 poza jej granicami.

Motywem przewodnim najbliższego Orszaku Trzech Króli będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści  lat  temu,  słowami św.  Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego  wysiłku  na  rzecz  budowania lepszego  świata,  budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemian serc.

Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza  ziemi,  odnowy  naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas.

►Parafia św. Rafała Kalinowskiego wspólnie z parafią Matki Bożej Saletyńskiej wyrusza sprzed kościoła na os. Grunwaldzkim o godz. 11.40. Ubieramy się w czerwone stroje i idziemy śpiewając kolędy i wznosząc okrzyki

   Niech stajenka Was zachwyca – Tam jest Dar i Tajemnica!

Mrągowskie orszaki połączą się przy zbiegu ulic Warszawskiej i Sobczyńskiego, gdzie wspólnie o godz. 12.00 ruszymy w dalszą drogę, zatrzymując się na kilkunastominutowe przedstawienia scenek, przemaszerujemy ze śpiewem do stajenki przy pomniku św. Jana Pawła II. Tam Trzej Królowie oddadzą pokłon Dzieciątku i złożą dary. Zostanie przedstawiona trzecia scenka, podzielimy się chlebem przyniesionym przez pastuszków i tradycyjnie na koniec poczęstunek ciepłą grochówką. Będą także zwierzątka.

Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycyjnych jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.

►►►Zgromadźmy się bardzo licznie i weźmy czynny w nim udział.

Serdecznie zapraszamy!

Życzenia świąteczne i noworoczne
Image
IV Niedziela Adwentu
Image
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 54 z 228