header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
Święto Patronalne Parafii

Image W środę 20 listopada 2013 roku w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie obchodziliśmy Święto Patronalne Kościoła.

W tym także dniu nasza parafia miała wyznaczoną adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu. Od godzin porannych do północy nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz z Turowa i Gardyn (Dekanat Kozłowo) Michał Bekisz.

Mszę św. koncelebrowali ks. senior Antoni Miciński i ks. proboszcz naszej parafii Robert Kaniowski. Przy ołtarzy Eucharystii był obecny ks. dziekan Dekanatu Mrągowo 1 Wiesław Świdziński.

W homilii Ksiądz Celebrans przypomniał drogę życiową naszego patrona. Powiedział też: o tajemnicy świętości św. Rafała, jak służyć Panu Bogu, aby dążyć do świętości.

Na zakończenie homilii powiedział o naszym patronie takie znamienne słowa, „kiedy Rafał Kalinowski był śmiertelnie chory miał wyrzuty sumienia, że nie pracuje tylko je i śpi. Trzeba pracować, pomagać drugiemu człowiekowi i modlić się”.

Przed modlitwami kończącymi uroczystość zostały poświęcone ornaty – dar ks. Przemysława Jaroć. Serdecznie dziękujemy.

Ksiądz proboszcz podziękował ks. Michałowi za odprawienie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego. Podziękował także wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w uroczystości, osobom za przygotowanie wystroju świątyni, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej i księżom spowiednikom z całego dekanatu, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Na zakończenie Mszy św. po odmówieniu litanii do św. Rafała uroczyście odśpiewaliśmy Te Deum i ucałowaliśmy relikwie naszego patrona.

Red. Henryk Nikonor,

Fot. Roman Subczyński, red.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Wieczór Patriotyczny 2013

Image

Wspólne śpiewanie

  Wieczór 10 listopada na długo pozostanie w pamięci parafian, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości po Mszy św. o godz. 18-ej młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP z druhną komendantką Barbarą Panek-Strzałkowską i druhem Maciejem Weychman-Zborowskim wykonali śpiew pieśni patriotycznych. Nie zabrakło także i naszych parafian, którzy aktywnie włączyli się w ten śpiew.

Akompaniowali na gitarach nasi parafialni muzykanci: Grzegorz Wiktorowicz i Sebastian Kowalczyk, którzy są ministrantami, a przewodniczył muzycznie Pan Maciej.

Niewątpliwie była to wspaniała inicjatywa, której motorem napędowym był ks. Józef Bach.

   Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim za obecność i uczestnictwo w tak pięknym śpiewaniu, jednocześnie powiedział „szkoda tylko, że tak niewiele osób z parafii skorzystało z tego czasu wieczornego śpiewania”.

   Szczególne wyrazy podziękowania należą się harcerzom, którzy wyczerpani całodniowym śpiewem w uroczystościach, jakie w tym dniu odbywały się w naszym mieście wytrwali do końca, aby ubarwić to nasze parafialne patriotyczne śpiewanie.

Henryk Nikonor, (fot.)       

Image

Image

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 W miniony poniedziałek 20 maja 2013 roku, na Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba – Metropolita Warmiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie tego sakramentu poprosili Państwo Złotkowscy.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 31. młodych parafian, którzy już od dłuższego czasu uczestniczyli w spotkaniach i nabożeństwach przygotowujących ich do tej ważnej chwili.

Poza młodymi ludźmi we Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy parafii, zaproszeni goście oraz duszpasterze: ks. dziekan prał. Wojciech Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz – proboszcz z Szestna, ks. Michał Bekisz – proboszcz z Turowa - Gardyn, ks. kan. Franciszek Starzec – proboszcz z Nawiad, ks. senior Rajmund Siudziński.

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Patrycja Ksepka i Damian Gogołowski podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Księżom z naszej parafii podziękowały Aleksandra Frąckiewicz i Karolina Brzozowska.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i pani katechetce Marii Mantei za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za ufundowanie nowego krzyża procesyjnego do naszej parafii.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

 

Henryk Nikonor

 

Image

Image

 Image

 Image

 Image

 Image

<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 379 - 384 z 384
Dzisiejszy dzień to:
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Pielgrzymka kajakowa
Jubileusz Kapłański - 10.06.2024
PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW
Boże Ciało, 30.05.2024
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 26.05.2024
Sakrament Bierzmowania
Komunikat
Imieniny Duszpasterza
NASZ NAJDOSTOJNIEJSZY JUBILAT I SOLENIZANT
.
Dzień Flagi Polskiej
Ogłoszenie
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 105 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 17767 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę