header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 W miniony poniedziałek 20 maja 2013 roku, na Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba – Metropolita Warmiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie tego sakramentu poprosili Państwo Złotkowscy.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 31. młodych parafian, którzy już od dłuższego czasu uczestniczyli w spotkaniach i nabożeństwach przygotowujących ich do tej ważnej chwili.

Poza młodymi ludźmi we Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy parafii, zaproszeni goście oraz duszpasterze: ks. dziekan prał. Wojciech Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz – proboszcz z Szestna, ks. Michał Bekisz – proboszcz z Turowa - Gardyn, ks. kan. Franciszek Starzec – proboszcz z Nawiad, ks. senior Rajmund Siudziński.

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Patrycja Ksepka i Damian Gogołowski podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Księżom z naszej parafii podziękowały Aleksandra Frąckiewicz i Karolina Brzozowska.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i pani katechetce Marii Mantei za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za ufundowanie nowego krzyża procesyjnego do naszej parafii.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

 

Henryk Nikonor

 

Image

Image

 Image

 Image

 Image

 Image

I Komunia Święta 203

Image

"Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim". Słowami tej pieśni rozpoczęła się  26 maja 2013 roku Uroczysta Msza Święta o godz. 1130, w czasie której 46 dzieci – 16 dziewczynek i 27 chłopców z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

W imieniu rodziców, o udzielenie Pierwszej Komunii Świętej poprosili pp. Łenc.

Uroczystości przewodniczył ksiądz proboszcz Robert Kaniowski, asystował ksiądz prefekt Zbigniew Cybulski.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Dzieci pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cybulskiego brały czynny udział w oprawie liturgii. A były to: Sara Łenc i Kuba Kaliszewski. W Liturgię Słowa czynnie włączyły się: Patryk Komorowski, Oliwia Martynowicz, Adrian Sandach, Agata Nalewajek, Jakub Nowicki, Maja Samborska, Mateusz Szewczyk, Oliwia Charazińska, Konrad Filipzik, Ola Machcińska, Mateusz Buło, Oliwia Chojnicka, Kacper Więcek, Amelia Wieczorek, Marceli Węglewski, Zuzia Pawłowska, Borys Sowul. Dary ofiarne: Michał Smykowski, Patrycja Reszel, Natalia Pietrusiewicz, Dawid Kurbiedź, Martyna Lis, Maciej Switkiewicz, Bartek Martuś, Aleksandra Krueger, Sebastian Rolka, Jakub Cała, Aleksandra Machcińska, Roksana Leśniak.

Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyły: Panu Jezusowi – Mateusz Kamiński i Dawid Gogołowski, Matkom – Dawid Kurbiedź, Ojcom – Aleksandra Łoskocińska, Nauczycielom – Amelia Wieczorek.

Podziękowanie Księdzu Proboszczowi w imieniu rodziców złożyli pp. Charazińscy.

Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii, jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

red. Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w dniu 30.05.2013 roku rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 11.30, której przewodniczył ks. Przemysław Jaroć, który w tym dniu obchodził 4. rocznicę święceń kapłańskich. Przy ołtarzu Eucharystii asystowali ks. proboszcz Robert Kaniowski, który wygłosił homilię i ks. Józef Bach.

Po Mszy świętej z kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na terenie naszej parafii. W tym roku pierwszy na trasie ołtarz był przygotowany na ulicy Dziękczynnej przez mieszkańców ulicy Plutonowej od 1 do 5, drugi – na terenie byłej jednostki wojskowej przy ulicy Wojska Polskiego przez mieszkańców ulicy Wojska Polskiego od 7 do 10, trzeci – przy Ośrodku Zdrowia na ulicy Grunwaldzkiej przez mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej i czwarty – przy parkingu przed kościołem św. Rafała Kalinowskiego przygotowany przez mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego 16 i 17.

Tegoroczna procesja została ubarwiona przez dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

Wszyscy, którzy w tym szczególnym dniu podążali za Panem Jezusem mieli do pokonania ponad dwu kilometrowy odcinek drogi, a dokładnie 2030m. – nasza procesja jest najdłuższą procesją w Mrągowie.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci, którzy kierowali ruchem drogowym.

Hymnem "Ciebie Boga Wysławiamy" i błogosławieństwem wszystkich wiernych zakończono uroczystość.

Na koniec uroczystości ksiądz proboszcz podziękował serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, a szczególnie tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i włączyli się czynnie do udziału w procesji.

Uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej było publicznym wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

 

Henryk Nikonor,

Fot. Roman Subczyński

 

Image

Image

Image

<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 259 - 262 z 262
Dzisiejszy dzień to:
trzynasty dzień miesiąca
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.
Święto Chrztu Polski
Tydzień Miłosierdzia
GODZINA MIŁOSIERDZIA
Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!
Rekolekcje Wielkopostne
.
Ogłoszenie(akt.)
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO NOWOROCZNE
Rekolekcje w internecie
ADWENT
.
Komunikat dotyczący Uroczystości Wszystkich Świętych
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 15 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 649 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę