header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Wieczór Patriotyczny 2013

Image

Wspólne śpiewanie

  Wieczór 10 listopada na długo pozostanie w pamięci parafian, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości po Mszy św. o godz. 18-ej młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP z druhną komendantką Barbarą Panek-Strzałkowską i druhem Maciejem Weychman-Zborowskim wykonali śpiew pieśni patriotycznych. Nie zabrakło także i naszych parafian, którzy aktywnie włączyli się w ten śpiew.

Akompaniowali na gitarach nasi parafialni muzykanci: Grzegorz Wiktorowicz i Sebastian Kowalczyk, którzy są ministrantami, a przewodniczył muzycznie Pan Maciej.

Niewątpliwie była to wspaniała inicjatywa, której motorem napędowym był ks. Józef Bach.

   Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim za obecność i uczestnictwo w tak pięknym śpiewaniu, jednocześnie powiedział „szkoda tylko, że tak niewiele osób z parafii skorzystało z tego czasu wieczornego śpiewania”.

   Szczególne wyrazy podziękowania należą się harcerzom, którzy wyczerpani całodniowym śpiewem w uroczystościach, jakie w tym dniu odbywały się w naszym mieście wytrwali do końca, aby ubarwić to nasze parafialne patriotyczne śpiewanie.

Henryk Nikonor, (fot.)       

Image

Image

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 W miniony poniedziałek 20 maja 2013 roku, na Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba – Metropolita Warmiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie tego sakramentu poprosili Państwo Złotkowscy.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 31. młodych parafian, którzy już od dłuższego czasu uczestniczyli w spotkaniach i nabożeństwach przygotowujących ich do tej ważnej chwili.

Poza młodymi ludźmi we Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy parafii, zaproszeni goście oraz duszpasterze: ks. dziekan prał. Wojciech Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz – proboszcz z Szestna, ks. Michał Bekisz – proboszcz z Turowa - Gardyn, ks. kan. Franciszek Starzec – proboszcz z Nawiad, ks. senior Rajmund Siudziński.

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Patrycja Ksepka i Damian Gogołowski podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Księżom z naszej parafii podziękowały Aleksandra Frąckiewicz i Karolina Brzozowska.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i pani katechetce Marii Mantei za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za ufundowanie nowego krzyża procesyjnego do naszej parafii.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

 

Henryk Nikonor

 

Image

Image

 Image

 Image

 Image

 Image

I Komunia Święta 203

Image

"Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim". Słowami tej pieśni rozpoczęła się  26 maja 2013 roku Uroczysta Msza Święta o godz. 1130, w czasie której 46 dzieci – 16 dziewczynek i 27 chłopców z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

W imieniu rodziców, o udzielenie Pierwszej Komunii Świętej poprosili pp. Łenc.

Uroczystości przewodniczył ksiądz proboszcz Robert Kaniowski, asystował ksiądz prefekt Zbigniew Cybulski.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Dzieci pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cybulskiego brały czynny udział w oprawie liturgii. A były to: Sara Łenc i Kuba Kaliszewski. W Liturgię Słowa czynnie włączyły się: Patryk Komorowski, Oliwia Martynowicz, Adrian Sandach, Agata Nalewajek, Jakub Nowicki, Maja Samborska, Mateusz Szewczyk, Oliwia Charazińska, Konrad Filipzik, Ola Machcińska, Mateusz Buło, Oliwia Chojnicka, Kacper Więcek, Amelia Wieczorek, Marceli Węglewski, Zuzia Pawłowska, Borys Sowul. Dary ofiarne: Michał Smykowski, Patrycja Reszel, Natalia Pietrusiewicz, Dawid Kurbiedź, Martyna Lis, Maciej Switkiewicz, Bartek Martuś, Aleksandra Krueger, Sebastian Rolka, Jakub Cała, Aleksandra Machcińska, Roksana Leśniak.

Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyły: Panu Jezusowi – Mateusz Kamiński i Dawid Gogołowski, Matkom – Dawid Kurbiedź, Ojcom – Aleksandra Łoskocińska, Nauczycielom – Amelia Wieczorek.

Podziękowanie Księdzu Proboszczowi w imieniu rodziców złożyli pp. Charazińscy.

Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii, jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

red. Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

<< Start < Poprzednia 41 42 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 247 - 251 z 251