header image
----------------------

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Rekolekcje Adwentowe 2013

Image

12 grudnia w liturgiczne wspomnienie NMP z Guadalupe rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe.

W tym roku rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Gieglis, proboszcz z parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku.

W dniu rozpoczęcia ks. rekolekcjonista powiedział, że gdy kochamy Maryję, kochamy też Jej Syna Jezusa Chrystusa.

W tych trzech dniach rekolekcyjnych w głoszonym Słowie Bożym przekazał nam jak się modlić, jak czytać Pismo Święte, aby stało się zrozumiałe, powiedział o spowiedzi świętej i o ważności Mszy świętej.

Na przykładzie młodzieńca, który nie mógł zapamiętać – zrozumieć Pisma Świętego, wyjaśnił, dlaczego to robić, aby stawać się lepszymi. Pewnego razu młodzieniec przyszedł do pustelnika, który kazał mu przynieść wodę w wiklinowym koszu. Młodzieniec chodził do źródła, nabierał wodę, ale gdy wrócił w koszu wody już nie było. Chodził po nią kilka razy, ale ciągle wracał z pustym koszem, aż wreszcie powiedział, że już nie pójdzie, że jest to bez sensu.

W końcu pustelnik wyjaśnił młodzieńcowi sens takiego chodzenia. Otóż zobacz, na początku kosz był brudny, ale teraz jest już czysty. Nabierając wodę kilka razy, młodzieniec ten kosz pięknie umył. To samo dzieje się z człowiekiem, który wielokrotnie będzie czytał Pismo Święte, aż w końcu je zrozumie, stanie się lepszym, gdyż ono właśnie oczyszcza wnętrze człowieka.

Serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi za wskazania duchowe, które przed czasem Świąt Bożego Narodzenia pomogły nam uporządkować nasze myśli i sumienia, aby odnaleźć tę właściwą niczym nieskażoną drogę do Chrystusa.

Na zakończenie księdzu rekolekcjoniście podziękował ks. proboszcz Robert Kaniowski. W imieniu dzieci i młodzieży podziękowała Sara Łęc, a od wspólnoty parafialnej podziękowali Państwo Anna i Ireneusz Augustyniak.

red. fot. Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

 

 

Święto Patronalne Parafii

Image W środę 20 listopada 2013 roku w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie obchodziliśmy Święto Patronalne Kościoła.

W tym także dniu nasza parafia miała wyznaczoną adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu. Od godzin porannych do północy nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz z Turowa i Gardyn (Dekanat Kozłowo) Michał Bekisz.

Mszę św. koncelebrowali ks. senior Antoni Miciński i ks. proboszcz naszej parafii Robert Kaniowski. Przy ołtarzy Eucharystii był obecny ks. dziekan Dekanatu Mrągowo 1 Wiesław Świdziński.

W homilii Ksiądz Celebrans przypomniał drogę życiową naszego patrona. Powiedział też: o tajemnicy świętości św. Rafała, jak służyć Panu Bogu, aby dążyć do świętości.

Na zakończenie homilii powiedział o naszym patronie takie znamienne słowa, „kiedy Rafał Kalinowski był śmiertelnie chory miał wyrzuty sumienia, że nie pracuje tylko je i śpi. Trzeba pracować, pomagać drugiemu człowiekowi i modlić się”.

Przed modlitwami kończącymi uroczystość zostały poświęcone ornaty – dar ks. Przemysława Jaroć. Serdecznie dziękujemy.

Ksiądz proboszcz podziękował ks. Michałowi za odprawienie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego. Podziękował także wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w uroczystości, osobom za przygotowanie wystroju świątyni, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej i księżom spowiednikom z całego dekanatu, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Na zakończenie Mszy św. po odmówieniu litanii do św. Rafała uroczyście odśpiewaliśmy Te Deum i ucałowaliśmy relikwie naszego patrona.

Red. Henryk Nikonor,

Fot. Roman Subczyński, red.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Wieczór Patriotyczny 2013

Image

Wspólne śpiewanie

  Wieczór 10 listopada na długo pozostanie w pamięci parafian, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości po Mszy św. o godz. 18-ej młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP z druhną komendantką Barbarą Panek-Strzałkowską i druhem Maciejem Weychman-Zborowskim wykonali śpiew pieśni patriotycznych. Nie zabrakło także i naszych parafian, którzy aktywnie włączyli się w ten śpiew.

Akompaniowali na gitarach nasi parafialni muzykanci: Grzegorz Wiktorowicz i Sebastian Kowalczyk, którzy są ministrantami, a przewodniczył muzycznie Pan Maciej.

Niewątpliwie była to wspaniała inicjatywa, której motorem napędowym był ks. Józef Bach.

   Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim za obecność i uczestnictwo w tak pięknym śpiewaniu, jednocześnie powiedział „szkoda tylko, że tak niewiele osób z parafii skorzystało z tego czasu wieczornego śpiewania”.

   Szczególne wyrazy podziękowania należą się harcerzom, którzy wyczerpani całodniowym śpiewem w uroczystościach, jakie w tym dniu odbywały się w naszym mieście wytrwali do końca, aby ubarwić to nasze parafialne patriotyczne śpiewanie.

Henryk Nikonor, (fot.)       

Image

Image

 

<< Start < Poprzednia 41 42 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 241 - 246 z 247