header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Poświęcenie sprzętu wodnego

Image

  W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w uroczystość NMP Częstochowskiej na jeziorze Czos w Mrągowie miało miejsce poświęcenie sprzętu wodnego.

Odbyło się to już po raz dziewiąty. Pierwsze zaczęło się w 2010 roku, gdy do naszego kościoła przybył obraz Matki Bożej Brasławskiej - Królowej Jezior.

I tak po Mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła wyruszyła nad jezioro grupa wiernych, służba liturgiczna i wikariusz parafii św. Rafała Kalinowskiego ks. Adrian Dynda, na których na molo oczekiwał stateczek z p. Felicjanem, aby dowieźć wszystkich do miejsca przeznaczenia.

Z asekuracją łodzi WOPR-u parafianie dopłynęli do pomostów Zespołu Oświatowo - Sportowego „Baza” w Mrągowie, gdzie oczekiwali już na kapłana motorowodniacy i wierni, jak również p. dyr. Anna Onisiewicz.

Po zacumowaniu wszystkich wodnych pojazdów odbyła się modlitwa w intencji tych, co na wodzie, a następnie poświęcenie wodnych rumaków i błogosławieństwo korzystających z tego sprzętu.

Ksiądz Adrian życzył bezpiecznego korzystania z tego dobra i satysfakcji z wypoczynku nad wodą.

Po części oficjalnej można było skorzystać z przejażdżki wodnymi pojazdami po naszym pięknym jeziorze.

Chociaż pogoda była niesprzyjająca, gdyż kropił deszcz, frekwencja i tak dopisała.

Dziękujemy wszystkim za obecność.

Zapraszamy już dziś, tym razem na początek sezonu wodnego 2019 roku.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

I Pielgrzymka Rowerowa do Świętej Lipki

   Image

  W tym roku już po raz drugi z parafii Św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie wyruszyła pielgrzymka do Świętej Lipki.

  Tym razem nie kajakowa, ale rowerowa. Tak oto przetarliśmy szlak maryjny I Pielgrzymką Rowerową, którą rozpoczęliśmy w sobotę 28 lipca 2018 roku.

Zanim wyruszyliśmy w trasę, ks. proboszcz Robert Kaniowski poświęcił nasze pojazdu i udzielił błogosławieństwa na drogę.

Rozpoczęliśmy ją spod groty Matki Bożej sprzed kościoła. Wśród grupy pątników byli też goście z parafii pw. NMP w Baranowie. Tych 18 osób czekało nie lada wyzwanie. Trasa rowerowa jest łatwa do pokonania samemu, ale w grupie jest inaczej. Trzeba omijać główne drogi ze względu na duży ruch i związane z tym niebezpieczeństwo. Bocznymi drogami jest bezpieczniej, ale trudniej się je pokonuje. Szczęśliwie po dwóch i pół godzinie dotarliśmy przed oblicze Matki Najświętszej w Świętej Lipce. Tam o godz. 12.00 uczestniczyliśmy razem z naszym ks. proboszczem we Mszy św. koncelebrowanej, który sprawował ją w intencji pielgrzymów rowerzystów.

Po uroczystościach kościelnych, przerwie na krótki relaks, chłodząc się smacznymi lodami, wyruszyliśmy w powrotną drogę do Mrągowa.

  Dziękuję ks. proboszczowi, wspaniałym pozostałym uśmiechniętym uczestnikom, którzy razem pokonali w ten upalny dzień 48 km drogi, a nasi goście trochę więcej.

Serdeczne Bóg zapłać.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Tydzień św. Krzysztofa

  W niedzielę 22 lipca 2018 roku w naszym kościele modliliśmy się w intencji kierowców i podróżujących. Odczytano list na XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Tradycyjnie po każdej Mszy św. ks. proboszcz Robert Kaniowski święcił samochody, motocykle i rowery.

Każdy z automobilistów otrzymał pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem i modlitwą podróżną.

„Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.”

►Dobrze jest poświęcić pojazd, bo jest to wyraz naszej wiary i zaproszenie Boga do codzienności, w której On chce być z nami, oddanie Panu rzeczywistości ziemskich.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 30 z 189