header image
----------------------

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Październik miesiącem Różanca Świętego

Różaniec - z pozoru to samo "klepanie" zdrowasiek. Jednak prawda jest inna. Różaniec to głęboka modlitwa. Różaniec to sposób na życie! Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze sprawy w ręce Maryi, a Ona zanosi je do Jezusa. W różańcu rozważamy także tajemnice naszego zbawienia - całą historię Jezusa, od Zwiastowania, poprzez Jego ziemskie życie oraz mękę i śmierć, aż po Zmartwychwstanie i prawdy o niebie. Zachęcamy więc wszystkich do gorliwego odmawiania różańca.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 1715.

Dzień Papieski

,,Wstańcie, chodźmy!”

Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego to słowa Pana Jezusa skierowane do uczniów w Ogrodzie Oliwnym. Te same słowa kieruje Pan Jezus dziś do każdego z nas ,,Wstań, chodź za Mną i naśladuj Mnie”.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie przedstawiły montaż słowno-muzyczny z okazji XIX Dnia Papieskiego. W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 zamiast homilii w części słownej wystąpili: Alicja, Amelka, Maja, Emilka, Pola, Olga, Dawid i Karol. Oprawę muzyczną przygotowali: Mateusz zagrał na trąbce ,,Barkę” - Maja zaśpiewała,  na gitarze zagrała i zaśpiewała ,,Niechaj zstąpi Duch Twój” p. Martyna i znowu Mateusz zagrał ,,Ciszę". Nad całością występu czuwały panie katechetki: p. Maria i p. Iza.

Serdecznie dziękujemy.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Radio Plus w Mrągowie

Image

  1 października 2019 roku w Mrągowie uruchomiony został nadajnik Radia Plus Olsztyn – Radia Archidiecezji Warmińskiej. Radio nadaje na częstotliwości 101,1 MHz z mocą 0,2 kW.

Radio Plus Olsztyn ma charakter społeczno-religijny, nadaje audycje o tematyce informacyjnej, religijnej i społecznej. Dodatkowo są one uzupełniane serwisami: informacyjnymi, kulturalnymi i sportowymi. Najistotniejsze wiadomości lokalne z archidiecezji warmińskiej i regionu oprócz serwisów informacyjnych można usłyszeć w magazynie reporterów „W rytmie wydarzeń” od poniedziałku do piątku od godz. 16. Natomiast audycje publicystyczne o charakterze społeczno-religijnym od godz. 19. Wszystko uzupełnione jest przebojami z nutą nostalgii.

Radio Plus Olsztyn rozpoczęło nadawanie w Olsztynie 6 września 2010 roku dzięki staraniom ks. abpa Wojciecha Ziemby, metropolity warmińskiego. Do tej pory słychać je było jedynie na częstotliwości 88,1 FM w Olsztynie i okolicach. Dyrektorem stacji jest ksiądz Marcin Sawicki.

Radia Plus Olsztyn - Radia Archidiecezji Warmińskiej można słuchać także w niżej wymienionych miastach i okolicznych miejscowościach: Olsztyn (88,1), Ostróda (105,2), Kętrzyn (96,4), Mrągowo (101,1), Bartoszyce (94,2) i Szczytno (104,3). Zachęcamy do słuchania Radia Plus Olsztyn.

Henryk Nikonor

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 30 z 238