header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
XIV Dzień Papieski

Image

 W XIV Dzień Papieski, w niedzielę 12 października na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci i młodzież z naszej parafii pod kierunkiem Pań katechetek Izabeli Chołody i Marii Mantei przedstawiły montaż poetycko – muzyczny pt. „Świętymi bądźcie”.

Oprawa słowna: Stella Trelińska, Karolina Bejnarowicz, Wiktoria Sękiel, Maja Trelińska, Anielka Kowalczyk i Alicja Narostek.

Oprawa muzyczna: dziecięca Schola pod kierunkiem Sebastiana Kowalczyka – gra na gitarze, Stella Trelińska i Anielka Kowalczyk – gra na flecie, śpiew: Martyna Trzcińska, Wiktoria Konopka, Alicja Kowalczyk, Barbara Luma, Julia Sandach, Maja Dąbkowska, Oliwia Martynowicz, Paulina Łozińska, Amelka Tomczyk, Karolina Plewka, Madzia Malajewska i Justyna Grabarek.

Na koniec wystąpiła Karolina Plewka i odczytała wiersz, który sama napisała na Dzień Papieski.

Serdecznie młodym wykonawcom i ich opiekunom dziękujemy. Bóg zapłać.

Henryk Nikonor (fot.)

Image

Image

Image

Image

 Image

Image

Image

 Image

Msza Święta w intencji Ojczyzny

Image

Pieśnią „Boże coś Polskę” w dniu 10. 10. 2014 roku o godz. 18.00. rozpoczęła się comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele. W tej comiesięcznej Eucharystii uczestniczyli wierni z naszej parafii, a także z okolicznych miejscowości.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach, asystowali ks. senior Józef Miciński i ks. proboszcz Robert Kaniowski.

 Homilię wygłosił ks. proboszcz naszej parafii. W homilii powiedział m.in.: Historia jest nauczycielką życia – przypomniał, że znaczna część z nas uczyła się historii skrzywionej przez komunizm.

„Rozpoczęliśmy jakiś czas temu Msze św. za Ojczyznę, aby przypominać dzieje naszej Ojczyzny. Rozpoczęliśmy przypominanie postaci i wydarzeń szczególnie ważnych dla naszej Ojczyzny, tych umysłów poczciwych, które ukształtowały historię Polski, ale i tych, które przyczyniły się do Jej upadku”. Wspomniał o pierwszym władcy – Mieszku I, który ściśle związał tożsamość narodową Polski ze Stolicą Apostolską.

W 992 roku władzę w Polsce przejął syn Mieszka Bolesław Chrobry. Przez 33 lata ten pierwszy król Polski wzmacniał państwo wewnętrznie, budował siłę zbiorowości społecznych. Umiejętnie wyznaczał linię podziału, a zarazem współpracy między władzę państwową a religijną. Koncepcje państwa oparł na czterech filarach: chrześcijaństwie, które było reprezentowane przez papieża, sojuszu z cesarzem rzymskim narodu niemieckiego, Kościołem w Polsce, a czwartym filarem był on sam, czyli władza króla polskiego.

Za czasów Chrobrego w Polsce trwały misje święte według polecenia Pana Jezusa „Idźcie i głoście Ewangelię”.

Na zakończenie ksiądz homileta powiedział „Jak dobrze powspominać mądrych władców”.

Po Mszy św. harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP przygotowali ognisko, przy którym śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, religijne i harcerskie. Prowadzącym oprawę słowno muzyczną był druh ks. Józef Bach.

Druhna Barbara Panek-Strzałkowska w swojej gawędzie opowiedziała o wychowaniu młodych pokoleń Polaków. Jak służyć Bogu, Polsce i bliźniemu. Misją ZHP jest wychowanie. „Harcerz to młody człowiek, który musi zachowywać się z godnością.

Mówienie o Bogu i Ojczyźnie zawsze ma sens”.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym tego dnia w Eucharystii, za wspólne śpiewanie przy ognisku. Dziękujemy harcerzom. Serdeczne Bóg zapłać.

Henryk Nikonor

Zapraszamy do galerii.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Kajakami do Matki Bożej

Image

W sobotę 30 sierpnia 2014 roku uczestnicy III Parafialnej Pielgrzymki Kajakowej wyruszyli szlakiem rzeki Dajny do Świętej Lipki, by pokłonić się Matce Bożej i podziękować za otrzymane łaski.

Ta niecodzienna wyprawa miała swój początek na jeziorze Juno w Mrągowie. W tym roku na starcie pojawiły się aż 54 osoby. Widać, że pielgrzymka zdobywa coraz większą rzeszę uczestników. Wśród nich oprócz najliczniejszej grupy z naszej parafii i z terenu Mrągowa byli m.in.: mieszkańcy Gdańska, Olsztyna i okolic, Ciechanowa, Brejdyn, Zyndak, Dźwierzut, Ukty.

Trasa nie była trudna, chociaż miejscami dostarczała niezapomnianych chwil. Temu dwudziesto kilometrowemu odcinkowi towarzyszyła modlitwa, bardzo przyjazne rozmowy, jak również moc wrażeń, które narastały z czasem zbliżania się do rwącego nurtu rzeki usłanego kamieniami. Na niektórych odcinkach szlaku, co niektóre załogi musiały opuszczać swoje kajaki pokonując trasę pieszo po wodzie, ze względu na niski jej poziom. Osobiście tego doświadczyłem pokonując ze 150 metrów.

Po pierwszej przerwie na posiłek w miejscowości Kiersztanowo, na dłuższą z modlitwą na Anioł Pański i Koronkę do Bożego Miłosierdzia zatrzymaliśmy się w m. Pilec. Po skomplikowanym ze względu na stromy brzeg, aczkolwiek pełnym humoru wyjściem suchą stopą na ląd, czekała nas tzw. ”przenoska”. Nadmienię, że w tej miejscowości w dawnym zespole młyńskim znajduje się elektrownia wodna. Różnica poziomów wody wynosi tutaj około 5,5 m.

I tak, po jakże radośnie spędzonych chwilach, trochę zmęczeni, po prawie ośmiu godzinach dotarliśmy przed oblicze Matki Bożej.

Po osobistej modlitwie w  Bazylice, w której sprawowana była Msza św. ślubna, udaliśmy się do Domu Pielgrzyma. Tutaj nasz opiekun i przewodnik ks. Przemysław odprawił Mszę św. w intencji pielgrzymów.

Na zakończenie pielgrzymowania przy dźwiękach gitary mogliśmy uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu przy ognisku.

Serdecznie podziękowanie dla organizatora pielgrzymki Księdza Przemysława Jaroć. Państwu Nestoruk za dostarczenie kajaków, ratownikom i wszystkim, którzy pomagali nie tylko na wodzie, ale i na lądzie, abyśmy szczęśliwie dotarli przed Oblicze Matki Bożej i bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Henryk Nikonor

Zapraszamy do galerii, kliknij Tutaj

<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 199 - 204 z 222
Dzisiejszy dzień to:
dziewiąty dzień miesiąca
9 Grudnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Delfina, Joachim,
Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria,
Wielisława, Wiesław
Do końca roku zostało 23 dni.
Rekolekcje Adwentowe
ADWENT
Odpust Parafialny
Wieczór Uwielbienia w kościele św. Rafała Kalinowskiego
Zaproszenie na uroczystość patronalną
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z ostatniej chwili
Zaproszenie na Wieczór Uwielbienia
Dzień Papieski
Radio Plus w Mrągowie
Październik miesiącem Różanca Świętego
Zostań mrągowskim bohaterem
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 25 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 586 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę