header image
----------------------

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
WYTRWAŁOŚĆ W MODLITWIE

Image

W dniu 31 maja za systematyczne uczestnictwo na modlitwie nasi dzielni, wytrwali, młodzi parafianie, a także i spoza parafii, którzy bardzo pięknie modlili się do Najświętszej Maryi Panny otrzymali nagrody.

Codziennie po zakończonym nabożeństwie majowym dzieci otrzymywały obrazki - wyklejanki.

I tak najwięcej, czyli komplet wyklejanek mogło pochwalić się pięcioro z nich. Pierwsze miejsca zajęły ex aequo: Estera Żebrowska, Alicja Narostek, Weronika Kusiek, Marysia Karuk i Marysia Koperska. Drugie i dalsze miejsca to: Magdalena Brygoła, Maciek Brygoła, Zuzia Samoraj, Maja Dąbkowska, Hubert Choromański, Lena Choromańska i Martyna Lis.

Dodatkowe nagrody książkowe zostały przyznane dla dzieci, które po nabożeństwie uczestniczyły we Mszy świętej. Są to: Lena Choromańska i Hubert Choromański, który był drugim wyróżnionym chłopcem, a trzeba przyznać, że wsłuchując się w Jego śpiew litanii do Matki Bożej, tym bardziej zasłużył sobie na wyróżnienie.

Dzieciom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy opiekunom tych młodych i wytrwałych na modlitwie pociech. Bóg zapłać.

Henryk Nikonor

Image

 

Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej

Image

We wtorek 26 maja 2015 roku, na Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00 Ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba – Metropolita Warmiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 18 młodych parafian.

Dziękujemy ks. Józefowi za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz katechetom za ich pracę.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za ufundowanie relikwiarza dla naszej parafii.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowania zgodnie z jej przykazaniami.

Henryk Nikonor

- więcej zdjęć w zakładce Galeria

- zdjęcie zbiorowe w pełnej rozdzielczości można pobrać w zakładce Pobierz

 *****

Rekolekcje Charyzmatyczne w Mrągowie

Image

Już po raz drugi na Warmii i Mazurach, czyli tylko w Mrągowie, a dokładniej w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego głosił rekolekcje O. Joseph Vadakkel - misjonarz z Indii.

Przy pełnym kościele wiernych, 14 maja 2015 roku, w święto św. Macieja Apostoła, wybranego na zwiastuna dobrej nowiny, rozpoczęły się czterodniowe rekolekcje charyzmatyczne, by w Duchu Świętym przeżywać ten właśnie czas.

Miłość Chrystusa w Eucharystii” to hasło tegorocznych rekolekcji, które rozpoczęte zostały Nabożeństwem Majowym. O godz. 18.00 została odprawiona Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. proboszcz Robert Kaniowski.

Przy ołtarzu Eucharystycznym modlili się koncelebransi: Ojciec Misjonarz Joseph Vadakkel, Ks. Antoni z Nigerii, Ks. Przemysław Jaroć i Ks. Antoni Miciński.

Tematem pierwszego dnia była Osobista relacja z Bogiem, drugiego Miłosierdzie Boże - jakie słowo jest wielkie, jak doświadczamy tego miłosierdzia w osobistym życiu i w rodzinie. Trzeci, sobotni dzień napełnił nas Maryją i Ogniem Ducha Świętego. Ten dzień był chyba najwspanialszym dniem. Zakończył się aż 30 minut po północy, gdzie zebrani w kościele, na twarzach których nie widziałem zmęczenia tylko radość, gromkimi brawami dziękowali O. Misjonarzowi za głoszone Słowo Boże.

►Codziennie Ojciec Joseph błogosławił nas relikwiami świętych: Św. O. Maksymiliana Kolbego, Św. Siostry Faustyny, Św. Jana Pawła II i Apostoła Pawła.

Na zakończenie każdego dnia rekolekcji otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy Ci Ojcze Josephie za przybliżenie nas do Jezusa Eucharystycznego, za wlewanie w nasze serca wiele radości, mocy i wiary w Ducha Świętego.  

►Przypomnijmy, że Ojciec Joseph Vadakkel pochodzi z Indii. Urodził się w 1965 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Jest misjonarzem Misyjnej Kongregacji od Najświętszego Sakramentu. Dużą popularnością cieszy się w Europie.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

 Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 193 - 198 z 245