header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Msza Święta za Ojczyznę

  Pieśnią „Boże coś Polskę” w dniu 10. 06. 2014 roku o godz. 18.00. rozpoczęła się comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach. Homilię wygłosił ks. prefekt z parafii św. Wojciecha w Mrągowie. W homilii powiedział m.in.: …Przypomniał, że mamy możliwość wspólnej Mszy świętej za Ojczyznę, o którą każdy z nas musi się troszczyć, o którą każdy z nas musi zabiegać. Miłość Ojczyzny to nie tylko pamięć historii, to nie tylko wspominanie wielkich wydarzeń, które miały miejsce na kartach historii naszego narodu, nie tylko wspominanie o wielkich bohaterach.

Miłość do Ojczyzny to przede wszystkim troska o nasz naród, o przyszłość Polski. Przede wszystkim musimy modlić się do Pana Boga, aby błogosławił Polskę, prosić Go, aby Polska nasza Ojczyzna była krajem modlitwy, wiary – krajem ludzi, którzy ufają Panu Bogu. Mamy modlić się o to, aby nasz naród był narodem ludzi wierzących.

Powiedział też, jak mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach. Gdy młodym ludziom pokazał film o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki, młodzież nie rozumiała tych wydarzeń, pytała go, dlaczego ludzie w tamtych czasach bili się z milicją. Młodzież słabo zna historię naszego kraju, właśnie dlatego, że za mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach….

Dziękujemy wszystkim będącym na Mszy świętej. Zapraszamy każdego 10 dnia miesiąca.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

 

Pierwsza Komunia Święta

  "Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim". Słowami tej pieśni rozpoczęła się 1 czerwca 2014 roku Uroczysta Msza Święta o godz. 1130, w czasie której 48 dzieci – 26 dziewczynek i 22 chłopców z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Na początku Mszy św. Księdza Proboszcza przywitały dzieci: Kacper Tchórzewski i Dominika Majewska.

Czcigodny Księże! Długo czekaliśmy na tę chwilę, wiele godzin spędziliśmy nad katechizmem, poznając prawdy Boże i naukę Kościoła. I oto nadszedł tak upragniony dzień, nasze serca są gorące, pełne miłości dla naszego Pana, który tak ukochał człowieka, że zamieszkał z nami.

Dziękujemy Ci, Nasz Pasterzu, że razem z nami przeżywasz te radosne chwile i prosimy o błogosławieństwo na drogę do ołtarza i rozpoczynającą się dla nas wędrówkę z Panem Jezusem do Ojczyzny niebieskiej.

Po przywitaniu rodzice Państwo Smolińscy poprosili Kapłana o udzielenie dzieciom Pierwszej Komunii Świętej.

   Uroczystości przewodniczył ksiądz Robert Kaniowski - proboszcz, asystował ksiądz prefekt Zbigniew Cybulski.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem dla dzieci, także ich rodziców, rodzin i przybyłych gości.

Dzieci pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cybulskiego brały czynny udział w oprawie liturgii. A były to: Kuba Kowalczyk – Pierwsze czytanie, Wiktoria Konopka i Paulina Łozińska – Psalm responsoryjny, Oliwia Niedźwiecka – Drugie czytanie.  Artur Chmielewski,  Julka Włodarczyk,  Filip Traszkuć,  Wiktoria Murach,  Paweł Przekop,  Madzia Malejewska – Modlitwa Wiernych.  Mateusz Zawistowski i Monika Szawkowska – komentarz. Dary Ofiarne:  Paulina Kulas i Paweł Rawa – świece,  Zuzia Świtaj – chleb,  Malwina Smolińska i Michał Pelny – wino i woda,  Maciej Głogowski – owoce,  Ola Parda – kwiaty,  Wiktor Awłasewicz – postanowienia,  Konrad Komar – kielich.

  Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyły: Podziękowanie Panu Bogu – Marta Karwowska, Podziękowanie Matkom – Ania Jesiołowska i Michał Bałdyga. Podziękowanie Ojcom – Zosia Banach. Podziękowanie Księżom i Nauczycielom – Andżelika Podbielska –  Kochani: Księża, Dyrekcjo, Panie Wychowawczynie i Nauczyciele! W tym szczególnym dniu pamiętamy również o Was i o Waszym trudzie, jaki nieustannie wkładacie w to, abyśmy poznawali otaczający nas świat. Niech Ten, który nas dzisiaj tutaj zgromadził wynagrodzi Wam każde słowo, czyn i poświęcony dla nas czas.

W imieniu rodziców podziękowanie złożyli Państwo Malajewscy.

   Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii, jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 2014

  18 maja w Piątą Niedzielę Wielkanocną naszą parafię zaszczycił swoją obecnością Ks. Biskup Cyryl Klimowicz z Irkucka, który głosił Słowo Boże na niedzielnych Mszach świętych. Opowiedział także o życiu Polaków katolików na dalekiej Syberii.

Najważniejszym jednak i najbardziej doniosłym momentem tej niedzieli było udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży.

Na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzielił młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie sakramentu poprosili Państwo Kolińscy. 

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymało w tym dniu 26 uczniów trzecich klas gimnazjum, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do tej jakże ważnej chwili w życiu młodego człowieka.

Na Mszy św. obecni byli księża z terenu dekanatu Mrągowo: ks. dziekan Wiesław Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz, ks. kan. Franciszek Starzec, ks. Cezary Cybulski, ks. Antoni Miciński, ks. Eugeniusz Pipała, ks. Sławomir Skorupski.

Ks. Biskup powiedział m.in.: gdy człowiek choruje idzie do lekarza, który po zbadaniu go daje mu receptę na jego leczenie. Młodemu człowiekowi tą receptą na jego zdrowie powinien być Bóg.

Dzisiaj przyjmiecie dary Ducha Świętego. Niech ten Duch Święty napełnia Wasze serca, abyście byli zawsze prawdziwymi świadkami Chrystusa…

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Justyna Grabarek i Filip Koliński podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Podziękowali także ks. proboszczowi Robertowi i ks. Józefowi.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i Paniom Katechetkom za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 193 - 198 z 209
Dzisiejszy dzień to:
siedemnasty dzień miesiąca
17 Lipca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj,
Januaria, Julietta,
Leon, Marceli,
Marcelina, Maria
Magdalena
Do końca roku zostało 168 dni.
Rekolekcje Wakacyjne 19 - 21 lipca
Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki
Pielgrzymka do Medjugorie
KOMUNIKAT
Uroczystość Bożego Ciała
Sakrament Bierzmowania
Poświęcenie sprzętu wodnego
Nagrody i wyróżnienia dla dzieci
Rocznica objawień w Gietrzwałdzie
JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA
Lednica 2019
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 26 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 575 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę