header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Księdza Proboszcza

Image

   W niedzielę 15 czerwca 2014 roku nasza wspólnota parafialna świętowała uroczyście Srebrny Jubileusz kapłaństwa Księdza Proboszcza.

W kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie o godz. 11.30 została odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna, której przewodniczył Jubilat Ks. Kan. Robert Kaniowski dziękując Panu Bogu za dar powołania i 25 lat posługi kapłańskiej. Także ogarnął modlitwą swoją zmarłą mamę Lucynę, obecnego na Mszy św. swojego Tatę Kazimierza, znajomych oraz chorych i cierpiących.

   Wraz z Jubilatem Mszę św. koncelebrowali: ks. kan. Jan Sztygiel, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, ks. prałat, dziekan dr Zenon Ogórek, Proboszcz z Boguchwał, ks. senior Antoni Miciński oraz ks. Przemysław Jaroć.

   Homilię wygłosił ks. Prałat, Kanonik Tadeusz Graniczka, były Proboszcz Archikatedry z Fromborka. Ksiądz Tadeusz w homilii mówił o kapłaństwie, o świętości Liturgii, przypomniał drogę do kapłaństwa i czas trwania w niej księdza jubilata.

   Na Mszy św. obecni byli także: ks. prałat, dziekan Wiesław Świdziński z parafii św. Wojciecha w Mrągowie, ks. kanonik Sylwester Progorowicz – proboszcz parafii w Szestnie, ks. prałat, dziekan dr Józef Kopciński z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, Brat Przemysław Igliński, który pracuje w Watykanie, ks. Sławomir Skorupski, prefekt z parafii św. Wojciecha w Mrągowie, ks. Józef Bach z naszej parafii.

   Wśród wiernych zgromadzonych na tej uroczystości obecni byli zaproszeni goście z parafii: Boguchwały, Prabuty, Kobułty, Giławy, Szyldak, z Morąga, Olsztyna, Olsztynka, Warszawy, Ostródy, Ostrołęki, władze miasta Mrągowo, jak też wierni parafianie.

Uroczystości jubileuszowe uświetnił chór parafialny ”Ad Astra”.

   Miłą niespodziankę sprawili Jubilatowi pamiętający o nim wierni, którzy ofiarując księdzu kwiaty i upominki – składali z głębi serca płynące życzenia: zdrowia, satysfakcji, wdzięczności, a przede wszystkim obfitości Łask Bożych.

   Było pięknie, gdy wzruszony, ale ciągle uśmiechnięty ksiądz jubilat zabrał głos.

W swoich słowach dziękował Bogu za serce i ręce swojej śp. Mamy, która tyle dobrego zrobiła dla niego, za ręce i ciągle niespokojne serce Taty w Jego nieustannym działaniu, niestrudzonej pomocy. Dziękował kapłanom: ks. prałatowi Tadeuszowi Graniczce, który jak powiedział jubilat był najważniejszym księdzem na Jego życiowej drodze, to On pozwolił mu odkryć dar powołania, uczył Go szacunku i mądrego szanowania wszystkiego co święte, wszystkiego co Boże. 

Dziękował ks. prałatowi Zenonowi Ogórkowi, który przybył z liczą grupą z Boguchwał, również z Bratem Przemysławem Iglińskim – parafii, w której, jak powiedział Jubilat, ”chowałem się i wzrastałem, a moje serce jest zawsze tam właśnie z wami”.

Dziękował swojemu obecnemu ks. dziekanowi prałatowi Wojciechowi Świdzińskiemu, ks. kan. Janowi Sztyglowi, koledze seminaryjnemu, od którego dużo wiedzy otrzymał, a także księżom z dekanatów w Mrągowie, Książom z Seminarium, władzom naszego miasta, swoim bliskim krewnym z Morąga, Olsztyna, Olsztynka. Przyjaciołom i parafianom z Prabut, Kobułt, Giław, Szyldaka. Gronu nauczycielskiemu i wszystkim obecnym na tej uroczystości i Tym przedstawicielom wszystkich miejsc, po których szedł do kapłaństwa, jak też w czasie drogi kapłańskiej.

Przebieg posługi kapłańskiej Księdza Proboszcza:

Seminarium 1983 – 1989. Święcenia kapłańskie w konkatedrze w Olsztynie 10.06.1989 r. Prymicje 11.06. 1989 w Parafii św. Barbary w Boguchwałach. Wikariaty: Prabuty 1989 – 1990, Kobułty 1990 – 1992. Probostwa: Giławy 1992 – 1995, Szyldak 1995 – 2008, Mrągowo 2008 -          

 

Służyć to nieść nadzieję. Służyć to przekazywać piękno.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Msza Święta za Ojczyznę

  Pieśnią „Boże coś Polskę” w dniu 10. 06. 2014 roku o godz. 18.00. rozpoczęła się comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach. Homilię wygłosił ks. prefekt z parafii św. Wojciecha w Mrągowie. W homilii powiedział m.in.: …Przypomniał, że mamy możliwość wspólnej Mszy świętej za Ojczyznę, o którą każdy z nas musi się troszczyć, o którą każdy z nas musi zabiegać. Miłość Ojczyzny to nie tylko pamięć historii, to nie tylko wspominanie wielkich wydarzeń, które miały miejsce na kartach historii naszego narodu, nie tylko wspominanie o wielkich bohaterach.

Miłość do Ojczyzny to przede wszystkim troska o nasz naród, o przyszłość Polski. Przede wszystkim musimy modlić się do Pana Boga, aby błogosławił Polskę, prosić Go, aby Polska nasza Ojczyzna była krajem modlitwy, wiary – krajem ludzi, którzy ufają Panu Bogu. Mamy modlić się o to, aby nasz naród był narodem ludzi wierzących.

Powiedział też, jak mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach. Gdy młodym ludziom pokazał film o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki, młodzież nie rozumiała tych wydarzeń, pytała go, dlaczego ludzie w tamtych czasach bili się z milicją. Młodzież słabo zna historię naszego kraju, właśnie dlatego, że za mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach….

Dziękujemy wszystkim będącym na Mszy świętej. Zapraszamy każdego 10 dnia miesiąca.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

 

Pierwsza Komunia Święta

  "Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim". Słowami tej pieśni rozpoczęła się 1 czerwca 2014 roku Uroczysta Msza Święta o godz. 1130, w czasie której 48 dzieci – 26 dziewczynek i 22 chłopców z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Na początku Mszy św. Księdza Proboszcza przywitały dzieci: Kacper Tchórzewski i Dominika Majewska.

Czcigodny Księże! Długo czekaliśmy na tę chwilę, wiele godzin spędziliśmy nad katechizmem, poznając prawdy Boże i naukę Kościoła. I oto nadszedł tak upragniony dzień, nasze serca są gorące, pełne miłości dla naszego Pana, który tak ukochał człowieka, że zamieszkał z nami.

Dziękujemy Ci, Nasz Pasterzu, że razem z nami przeżywasz te radosne chwile i prosimy o błogosławieństwo na drogę do ołtarza i rozpoczynającą się dla nas wędrówkę z Panem Jezusem do Ojczyzny niebieskiej.

Po przywitaniu rodzice Państwo Smolińscy poprosili Kapłana o udzielenie dzieciom Pierwszej Komunii Świętej.

   Uroczystości przewodniczył ksiądz Robert Kaniowski - proboszcz, asystował ksiądz prefekt Zbigniew Cybulski.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem dla dzieci, także ich rodziców, rodzin i przybyłych gości.

Dzieci pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cybulskiego brały czynny udział w oprawie liturgii. A były to: Kuba Kowalczyk – Pierwsze czytanie, Wiktoria Konopka i Paulina Łozińska – Psalm responsoryjny, Oliwia Niedźwiecka – Drugie czytanie.  Artur Chmielewski,  Julka Włodarczyk,  Filip Traszkuć,  Wiktoria Murach,  Paweł Przekop,  Madzia Malejewska – Modlitwa Wiernych.  Mateusz Zawistowski i Monika Szawkowska – komentarz. Dary Ofiarne:  Paulina Kulas i Paweł Rawa – świece,  Zuzia Świtaj – chleb,  Malwina Smolińska i Michał Pelny – wino i woda,  Maciej Głogowski – owoce,  Ola Parda – kwiaty,  Wiktor Awłasewicz – postanowienia,  Konrad Komar – kielich.

  Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyły: Podziękowanie Panu Bogu – Marta Karwowska, Podziękowanie Matkom – Ania Jesiołowska i Michał Bałdyga. Podziękowanie Ojcom – Zosia Banach. Podziękowanie Księżom i Nauczycielom – Andżelika Podbielska –  Kochani: Księża, Dyrekcjo, Panie Wychowawczynie i Nauczyciele! W tym szczególnym dniu pamiętamy również o Was i o Waszym trudzie, jaki nieustannie wkładacie w to, abyśmy poznawali otaczający nas świat. Niech Ten, który nas dzisiaj tutaj zgromadził wynagrodzi Wam każde słowo, czyn i poświęcony dla nas czas.

W imieniu rodziców podziękowanie złożyli Państwo Malajewscy.

   Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii, jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 193 - 198 z 210
Dzisiejszy dzień to:
Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty - święto
21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.
POLSKA POD KRZYŻEM
KOMUNIKAT
Rekolekcje Wakacyjne 19 - 21 lipca
Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki
Pielgrzymka do Medjugorie
Uroczystość Bożego Ciała
Sakrament Bierzmowania
Poświęcenie sprzętu wodnego
Nagrody i wyróżnienia dla dzieci
Rocznica objawień w Gietrzwałdzie
JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA
Lednica 2019
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 14 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 584 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę