header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Msza Święta w intencji Ojczyzny

Image

Pieśnią „Boże coś Polskę” w dniu 10. 10. 2014 roku o godz. 18.00. rozpoczęła się comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele. W tej comiesięcznej Eucharystii uczestniczyli wierni z naszej parafii, a także z okolicznych miejscowości.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach, asystowali ks. senior Józef Miciński i ks. proboszcz Robert Kaniowski.

 Homilię wygłosił ks. proboszcz naszej parafii. W homilii powiedział m.in.: Historia jest nauczycielką życia – przypomniał, że znaczna część z nas uczyła się historii skrzywionej przez komunizm.

„Rozpoczęliśmy jakiś czas temu Msze św. za Ojczyznę, aby przypominać dzieje naszej Ojczyzny. Rozpoczęliśmy przypominanie postaci i wydarzeń szczególnie ważnych dla naszej Ojczyzny, tych umysłów poczciwych, które ukształtowały historię Polski, ale i tych, które przyczyniły się do Jej upadku”. Wspomniał o pierwszym władcy – Mieszku I, który ściśle związał tożsamość narodową Polski ze Stolicą Apostolską.

W 992 roku władzę w Polsce przejął syn Mieszka Bolesław Chrobry. Przez 33 lata ten pierwszy król Polski wzmacniał państwo wewnętrznie, budował siłę zbiorowości społecznych. Umiejętnie wyznaczał linię podziału, a zarazem współpracy między władzę państwową a religijną. Koncepcje państwa oparł na czterech filarach: chrześcijaństwie, które było reprezentowane przez papieża, sojuszu z cesarzem rzymskim narodu niemieckiego, Kościołem w Polsce, a czwartym filarem był on sam, czyli władza króla polskiego.

Za czasów Chrobrego w Polsce trwały misje święte według polecenia Pana Jezusa „Idźcie i głoście Ewangelię”.

Na zakończenie ksiądz homileta powiedział „Jak dobrze powspominać mądrych władców”.

Po Mszy św. harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP przygotowali ognisko, przy którym śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, religijne i harcerskie. Prowadzącym oprawę słowno muzyczną był druh ks. Józef Bach.

Druhna Barbara Panek-Strzałkowska w swojej gawędzie opowiedziała o wychowaniu młodych pokoleń Polaków. Jak służyć Bogu, Polsce i bliźniemu. Misją ZHP jest wychowanie. „Harcerz to młody człowiek, który musi zachowywać się z godnością.

Mówienie o Bogu i Ojczyźnie zawsze ma sens”.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym tego dnia w Eucharystii, za wspólne śpiewanie przy ognisku. Dziękujemy harcerzom. Serdeczne Bóg zapłać.

Henryk Nikonor

Zapraszamy do galerii.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Kajakami do Matki Bożej

Image

W sobotę 30 sierpnia 2014 roku uczestnicy III Parafialnej Pielgrzymki Kajakowej wyruszyli szlakiem rzeki Dajny do Świętej Lipki, by pokłonić się Matce Bożej i podziękować za otrzymane łaski.

Ta niecodzienna wyprawa miała swój początek na jeziorze Juno w Mrągowie. W tym roku na starcie pojawiły się aż 54 osoby. Widać, że pielgrzymka zdobywa coraz większą rzeszę uczestników. Wśród nich oprócz najliczniejszej grupy z naszej parafii i z terenu Mrągowa byli m.in.: mieszkańcy Gdańska, Olsztyna i okolic, Ciechanowa, Brejdyn, Zyndak, Dźwierzut, Ukty.

Trasa nie była trudna, chociaż miejscami dostarczała niezapomnianych chwil. Temu dwudziesto kilometrowemu odcinkowi towarzyszyła modlitwa, bardzo przyjazne rozmowy, jak również moc wrażeń, które narastały z czasem zbliżania się do rwącego nurtu rzeki usłanego kamieniami. Na niektórych odcinkach szlaku, co niektóre załogi musiały opuszczać swoje kajaki pokonując trasę pieszo po wodzie, ze względu na niski jej poziom. Osobiście tego doświadczyłem pokonując ze 150 metrów.

Po pierwszej przerwie na posiłek w miejscowości Kiersztanowo, na dłuższą z modlitwą na Anioł Pański i Koronkę do Bożego Miłosierdzia zatrzymaliśmy się w m. Pilec. Po skomplikowanym ze względu na stromy brzeg, aczkolwiek pełnym humoru wyjściem suchą stopą na ląd, czekała nas tzw. ”przenoska”. Nadmienię, że w tej miejscowości w dawnym zespole młyńskim znajduje się elektrownia wodna. Różnica poziomów wody wynosi tutaj około 5,5 m.

I tak, po jakże radośnie spędzonych chwilach, trochę zmęczeni, po prawie ośmiu godzinach dotarliśmy przed oblicze Matki Bożej.

Po osobistej modlitwie w  Bazylice, w której sprawowana była Msza św. ślubna, udaliśmy się do Domu Pielgrzyma. Tutaj nasz opiekun i przewodnik ks. Przemysław odprawił Mszę św. w intencji pielgrzymów.

Na zakończenie pielgrzymowania przy dźwiękach gitary mogliśmy uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu przy ognisku.

Serdecznie podziękowanie dla organizatora pielgrzymki Księdza Przemysława Jaroć. Państwu Nestoruk za dostarczenie kajaków, ratownikom i wszystkim, którzy pomagali nie tylko na wodzie, ale i na lądzie, abyśmy szczęśliwie dotarli przed Oblicze Matki Bożej i bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Henryk Nikonor

Zapraszamy do galerii, kliknij Tutaj

Poświęcenie sprzętu pływającego i błogosławieństwo żeglarzy

Image

  W niedzielę 22 sierpnia 2014 roku w naszej parafii już po raz piąty miało miejsce uroczyste poświęcenie sprzętu wodnego.

Po Mszy św. o godz. 11.30 z naszego kościoła wyruszyła procesja nad jezioro Czos.

Przy nabrzeżu czekali już niecierpliwi żeglarze, których w tym dniu pogoda nie rozpieszczała. Byli tam m.in.: ratownicy WOPR, Straży Pożarnej, Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego i wielu korzystających z tego dobra, które nie tylko wykorzystywane jest do ratowania ludzi czy mienia, ale również pozwala na przyjemne wypoczywanie na akwenach wodnych.

Na molo ks. proboszcz Robert Kaniowski w asyście ks. Antoniego Micińskiego uroczyście poświęcił sprzęt pływający, jak również udzielił błogosławieństwa wszystkim, którzy z niego korzystają.

Na zakończenie ksiądz Robert życzył wszystkim bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego i satysfakcji z wypoczynku na wodzie.

Serdecznie dziękujemy żeglarzom, którzy w tym dniu przybyli w to miejsce, aby podziękować Matce Boskiej Brasławskiej, Królowej Jezior, którą czcimy w naszej świątyni, jak również prosić Ją o opiekę.

Dziękujemy także Panu Romanowi, który to niecodzienne wydarzenie uwiecznił na fotografii.

Henryk Nikonor  

Zapraszamy do galerii: kliknij Tutaj

 

<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 187 - 192 z 209
Dzisiejszy dzień to:
XX Niedziela Zwykła
18 Sierpnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agapit, Bogusława,
Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona,
Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało 136 dni.
Rekolekcje Wakacyjne 19 - 21 lipca
Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki
Pielgrzymka do Medjugorie
KOMUNIKAT
Uroczystość Bożego Ciała
Sakrament Bierzmowania
Poświęcenie sprzętu wodnego
Nagrody i wyróżnienia dla dzieci
Rocznica objawień w Gietrzwałdzie
JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA
Lednica 2019
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 8 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 579 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę