header image
----------------------

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Odpust Parafialny

  W środę 20 listopada 2019 roku, już po raz 29 obchodziliśmy święto patronalne naszej parafii.

  O godz. 18.00 rozpoczęła się Suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Marcin Sawicki – rzecznik prasowy Archidiecezji Warmińskiej i dyrektor Radia Plus Olsztyn.

Mszę św. koncelebrowali: ks. proboszcz Robert Kaniowski, ks. senior Antoni Miciński, ks. kan. Franciszek Starzec, ks. Henryk Przeździecki - proboszcz z parafii Matki Bożej Saletyńskiej.

Na uroczystości obecni byli kapłani: ks. dziekan Wiesław Świdziński – proboszcz parafii św. Wojciecha i ks. Piotr Krzywulski, ks. Janusz Piaskowski – proboszcz parafii bł. Honorata, ks. kan. Jan Sztygiel – proboszcz z Sątop.

  W głoszonej homilii, nawiązując do życiorysu św. Rafała, jego wykształcenia inżynierskiej profesji – był budowniczym mostów, kaznodzieja odniósł do rzeczywistości duchowej. Homileta podkreślił patriotyczne zaangażowanie naszego patrona i jego ofiarę na rzecz Ojczyzny i Kościoła.

  Na zakończenie uroczystości wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego, którego udzielił ks. Adrian Dynda – nasz wikariusz.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wieczór Uwielbienia w kościele św. Rafała Kalinowskiego

  Śpiew i modlitwa towarzyszyła wiernym w sobotni wieczór 16 listopada 2019 roku w naszym kościele. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż taki jest dzień powszedni, a jednak było to całkiem inne spotkanie modlitewne. To Wieczór Uwielbienia, który zaprezentował zespół Bogu sław” z Warszawy.

  Ten wspaniały, składający się z 13 młodych ludzi zespół muzyczny – przyjechał do Mrągowa, aby dać koncert muzyczny, a w nim wspaniałe świadectwo, jak można śpiewem i modlitwą wielbić Pana i przez to przybliżyć wiernym obraz Boga prawdziwego i bliskiego w codziennym życiu każdego człowieka.

  Serdeczne dziękujemy za sobotni wieczór, również za oprawę muzyczną Mszy świętej niedzielnej. Zapraszamy częściej do naszego miasta.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Zaproszenie na uroczystość patronalną

W środę 20 listopada Uroczystość Odpustowa św. Rafała Kalinowskiego. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi i homilię wygłosi Rzecznik Kurii Archidiecezji Warmińskiej i Dyrektor Radia Plus w Olsztynie Ksiądz Kanonik Marcin Sawicki.

Serdecznie zapraszamy

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 24 z 238