header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Głosowanie OTK 2019 zakończone

Zakończyło się głosowanie na nagrody Orszaku Trzech Króli 2019.

Mrągowo zajęło 46 miejsce wśród 194 miejscowości.

Gratulujemy zwycięzcom, Gminie Łochów, która zdobyła 4371 głosów.

Święto Patronalne Parafii

We wtorek 20 listopada 2018 roku, już po raz 28 obchodziliśmy święto patronalne naszej parafii.

Od wczesnych godzin porannych, aż do wypominek przed wieczorną Mszą św. nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogdan Okraska – proboszcz z Tolkowca, dekanat Braniewo.

Mszę św. koncelebrowali: ks. proboszcz Robert Kaniowski, ks. senior Antoni Miciński, ks. Franciszek Starzec, ks. Henryk Przeździecki MS – proboszcz z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie.

Na uroczystości obecni byli kapłani z Szestna, Nawiad, ks. Dziekan Świdziński.

W głoszonym słowie Bożym ks. Bogdan przypomniał życie naszego patrona, szczególnie lata Jego dorastania i drodze kapłańskiej.

„Nasze są tylko grzechy, reszta jest łaską Bożą”, dlatego też uwrażliwił nas na uczestnictwo w Eucharystii, jak również na adorowaniu Najświętszego Sakramentu.

Na zakończenie uroczystości otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego, którego udzielił ks. Adrian Dynda – nasz wikariusz.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image


Święto Niepodległości Polski
 Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Nadszedł czas wielkiego świętowania.

W niedzielę 11 listopada  o godz. 10.00 w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, ks. Proboszcz i ks. Adrian sprawowali Eucharystię w intencji Ojczyzny. W czasie homilii wystąpiło sześcioro uczniów z klasy 5 i 6 z montażem dziękczynno-patriotycznym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W ten wielki dzień wysłuchaliśmy poezji Cypriana Norwida, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy i Jadwigi Fiedlerowej. Maja i Alicja zaśpiewały ,,Rotę”, ,,Taki kraj” – Jana Pietrzaka, ,,Legiony” i ,,Piechotę”. Prowadzący przypomnieli historię naszej Ojczyzny, którą Bóg szczodrze nagrodził. Na koniec, jako hołd wdzięczności, tym co zmarli za Ojczyznę, Mateusz zagrał na trąbce utwór pt. ,,Cisza”. W niejednym oku zakręciła się łza. Piękne dekoracje na tą okazję wykonała p. Maria Mantei. Nad całością programu artystycznego czuwała p. Izabela Chołody.  W programie wystąpili: śpiew – Alicja Kowalczyk ,,Legiony”, Maja Dąbkowska ,,Taki kraj”, recytacja – Maja Dąbkowska, Olga Bierniukiewicz, Dawid Chołody i Karol  Noiński, narrator – Alicja Kowalczyk, oprawa muzyczna - gra na trąbce – Mateusz Bladosz.                                          

W tym także dniu, po Mszy św. w kościele św. Wojciecha odbył się Przemarsz Niepodległościowy na Plac Wyzwolenia, gdzie została odsłonięta i poświęcona tablica Upamiętniająca 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Henryk Nikonor

Image
 
Image
 
Image
 
Image
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 13 - 18 z 189