Podziel się podatkiem

W trudnych czasach wielu potrzebujących korzysta z humanitarnego gestu darczyńców, którzy mogą przekazać na ich rzecz 1 procent ze swego podatku. Ofiarodawców nic to nie kosztuje, bo tak naprawdę kwota odpowiadająca 1 procentowi zamiast do skarbu państwa, trafia do potrzebujących, których my wskażemy.

Każdy z nas może sam lub z pomocą innych wypełnić formularz PIT. Jeśli już został rozliczony przez ZUS, KRUS, czy swojego pracodawcę, pobrać odpowiedni druk PIT w Punkcie Obsługi Podatnika, dokonać korekty zeznania podatkowego i je tam złożyć. Kosztuje nas to tylko trochę czasu i …☺☺

Przekaż 1% podatku na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną.

Przekazując 1% podatku wspierasz działania Parafialnego Zespołu Caritas na rzecz najbiedniejszych..

Jak przekazać 1% podatku za rok 2014 na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas.

Aby przekazać 1% podatku należy w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiednią pozycję Numer KRS: 0000245507; Cel szczegółowy 1% - wpisujemy: NA RZECZ PARAFII ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO W MRĄGOWIE.

1 procent to może 10, 20, 50 złotych naszego podatku, ale jeśli będzie nas dużo, kwota na rzecz naszej parafii będzie znacząca. Serdecznie dziękujemy  >>>

Możemy także dokonać indywidualnej wpłaty na konto:

PKO BP O/Mrągowo

z dopiskiem CARITAS

List Parafialnego Zespołu Caritas

Szanowni Państwo

Jesteśmy Zespołem Caritas działającym przy Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, os. Grunwaldzkie. W swojej działalności staramy się wspierać rodziny, osoby samotne i dzieci. Działalność polega na rozdzielaniu pomocy rzeczowej otrzymywanej z CARITAS Archidiecezji Warmińskiej i darczyńców, oraz finansowej z datków od indywidualnych ofiarodawców, instytucji a także z odpisów 1% podatku dochodowego.  Organizujemy zbiórki żywności, słodyczy w okresach Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz przyborów szkolnych przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Z otrzymanych kwot, w ramach odpisu 1% podatku finansujemy w części wypoczynek dzieci z rodzin będących w trudniejszej sytuacji materialnej. Dzięki wsparciu darczyńców dzieci mogły uczestniczyć w dwutygodniowych turnusach letnich w Krynicy Morskiej, Fromborku, Rybakach.

Państwo prowadzicie działalność na terenie naszej Parafii lub należycie do naszej Parafii. Postanowiliśmy zwrócić się z prośbą o wsparcie naszej działalności odpisem 1% podatku dochodowego, państwa bezpośrednio lub współpracowników.

Prosimy o przychylne ustosunkowanie się do naszej prośby. Osobą do kontaktu ze strony Zespołu CARITAS jest Krzysztof Hawryluk, tel. 506193430.

W imieniu Zespołu CARITAS

osiemnasty dzień miesiąca