Poświęcenie sprzętu pływającego i błogosławieństwo żeglarzy Drukuj

W niedzielę 22 sierpnia 2014 roku w naszej parafii już po raz piąty miało miejsce uroczyste poświęcenie sprzętu wodnego.

Po Mszy św. o godz. 11.30 z naszego kościoła wyruszyła procesja nad jezioro Czos.

Przy nabrzeżu czekali już niecierpliwi żeglarze, których w tym dniu pogoda nie rozpieszczała. Byli tam m.in.: ratownicy WOPR, Straży Pożarnej, Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego i wielu korzystających z tego dobra, które nie tylko wykorzystywane jest do ratowania ludzi czy mienia, ale również pozwala na przyjemne wypoczywanie na akwenach wodnych.

Na molo ks. proboszcz Robert Kaniowski w asyście ks. Antoniego Micińskiego uroczyście poświęcił sprzęt pływający, jak również udzielił błogosławieństwa wszystkim, którzy z niego korzystają.

Na zakończenie ksiądz Robert życzył wszystkim bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego i satysfakcji z wypoczynku na wodzie.

Serdecznie dziękujemy żeglarzom, którzy w tym dniu przybyli w to miejsce, aby podziękować Matce Boskiej Brasławskiej, Królowej Jezior, którą czcimy w naszej świątyni, jak również prosić Ją o opiekę.

Dziękujemy także Panu Romanowi, który to niecodzienne wydarzenie uwiecznił na fotografii.

Zapraszamy do galerii: kliknij Tutaj