WAKACJE Z DUCHEM ŚWIĘTYM W MRĄGOWIE Drukuj

W dniach 9 i 10 sierpnia 2014 roku O. dr Joseph Vadakkel, misjonarz ze stanu Kerala w Indiach, był nadzwyczajnym gościem w naszej parafii.

W rekolekcjach pod hasłem "Uzdrawiająca moc Jezusa w Eucharystii", uczestniczyło bardzo wielu mieszkańców Mrągowa i okolic, wiele osób przyjezdnych z Białegostoku, Olsztyna, Korsz, a także w tym czasie przebywających na wypoczynku w tych pięknych okolicach..

Było to pierwsze, ale zapewne nie ostatnie spotkanie z misjonarzem - charyzmatykiem z Indii w naszej parafii, jak również na tym terenie.

Inicjatorką rekolekcji była p. Zofia Chmielewska, która dała iskrę – sam początek, myśl, która zapoczątkowała przygotowania do tak wspaniałego dzieła. >>>

Program dwudniowych rekolekcji wypełniły: konferencje, spotkania, przekaz Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy o uzdrowienie, błogosławieństwo relikwiami świętych Kościoła i Najświętszym Sakramentem.

W pięknej scenerii wystroju wnętrza Kościoła o symbolice Eucharystycznej, muzyce uświetniającej wydarzenia każdego dnia, rozpalał się w naszych sercach Eucharystyczny Płomień.  Czasem „porywu” w Duchu Świętym był sobotni wieczór.  Podczas Mszy Świętej Ojciec Joseph Vadakkel wypowiedział prorocze słowa:

- nasza Parafia staje się ośrodkiem dorocznych rekolekcji pod nazwą „Wakacje z Duchem Świętym”,

- w każdą sobotę w godz. 9.00 – 21.00 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu,

- naszej Parafii powierza się modlitwę za rodziny tego miejsca, za rodziny w Polsce i na całym świecie pod patronatem papieża Św. Jana Pawła II.

Nastąpił czas błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i modlitwa o uzdrowienie nad każdą osobą. Po czym wszyscy dziękowaliśmy Matce Bożej uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim przy Jej grocie na dziedzińcu Kościoła.

Niedziela z Duchem Świętym była czasem modlitwy i duchowej formacji podczas każdej Mszy Świętej, czasem otwartości na bogactwo treści Ewangelicznego przesłania tego dnia głoszonego przez Ojca charyzmatyka.

Poobiednia przejażdżka statkiem i spojrzenie na panoramę naszego pięknego miasta dostarczyły wielu wrażeń krajobrazowych, a przede wszystkim przekonania, że wyboru tego miejsca na „Wakacje z Duchem Świętym” dokonał sam Duch Święty!

Jak zauważył sam ks. proboszcz, dwudniowe spotkanie nie byłoby możliwe gdyby nie ofiarność i pomoc parafian oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy wspólnie przygotowali kościół i teren wokół niego na przyjęcie uczestników spotkania. Przepiękną oprawę muzyczną zapewniła schola parafialna wraz z muzycznymi gośćmi z Białegostoku i Olsztyna, pod kierownictwem księdza wikariusza Józefa Bacha i Pauli Przyborowskiej. Wszystko to sprawiło, że kościół stał się prawdziwym domem dla kilkuset osób, które w tym czasie uczestniczyły w Mszach Świętych i innych częściach spotkania.

Dziękujemy Ojcu Josephowi, że uczył nas odgrywać piękno Bożej miłości, za to pięknie głoszone Słowo Boże. Dziękujemy naszym gościom: Pani tłumaczce Edycie i koordynatorom tych rekolekcji w Polsce Pani Agnieszce i Panu Marcinowi.

Składamy serdeczne podziękowania Księżom z Parafii: Ks. Proboszczowi Robertowi Kaniowskiemu, Ks. Józefowi Bachowi, Ks. Antoniemu Micińskiemu, Pani Zofii Chmielewskiej, Zespołowi Muzycznemu pod kierownictwem Pauli Przyborowskiej, Pani Zofii Chmielewskiej oraz wszystkim Osobom bardzo ofiarnie zaangażowanym w to dzieło.

Serdeczne Bóg zapłać.

28 Marca 2024