header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Msza Święta za Ojczyznę Drukuj
Napisał Administrator   

  Pieśnią „Boże coś Polskę” w dniu 10. 06. 2014 roku o godz. 18.00. rozpoczęła się comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach. Homilię wygłosił ks. prefekt z parafii św. Wojciecha w Mrągowie. W homilii powiedział m.in.: …Przypomniał, że mamy możliwość wspólnej Mszy świętej za Ojczyznę, o którą każdy z nas musi się troszczyć, o którą każdy z nas musi zabiegać. Miłość Ojczyzny to nie tylko pamięć historii, to nie tylko wspominanie wielkich wydarzeń, które miały miejsce na kartach historii naszego narodu, nie tylko wspominanie o wielkich bohaterach.

Miłość do Ojczyzny to przede wszystkim troska o nasz naród, o przyszłość Polski. Przede wszystkim musimy modlić się do Pana Boga, aby błogosławił Polskę, prosić Go, aby Polska nasza Ojczyzna była krajem modlitwy, wiary – krajem ludzi, którzy ufają Panu Bogu. Mamy modlić się o to, aby nasz naród był narodem ludzi wierzących.

Powiedział też, jak mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach. Gdy młodym ludziom pokazał film o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki, młodzież nie rozumiała tych wydarzeń, pytała go, dlaczego ludzie w tamtych czasach bili się z milicją. Młodzież słabo zna historię naszego kraju, właśnie dlatego, że za mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach….

Dziękujemy wszystkim będącym na Mszy świętej. Zapraszamy każdego 10 dnia miesiąca.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

 

Dzisiejszy dzień to:
dziewiąty dzień miesiąca
9 Grudnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Delfina, Joachim,
Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria,
Wielisława, Wiesław
Do końca roku zostało 23 dni.
Rekolekcje Adwentowe
ADWENT
Odpust Parafialny
Wieczór Uwielbienia w kościele św. Rafała Kalinowskiego
Zaproszenie na uroczystość patronalną
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z ostatniej chwili
Zaproszenie na Wieczór Uwielbienia
Dzień Papieski
Radio Plus w Mrągowie
Październik miesiącem Różanca Świętego
Zostań mrągowskim bohaterem
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 17 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 586 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę