Msza Święta za Ojczyznę Drukuj

Pieśnią „Boże coś Polskę” w dniu 10. 06. 2014 roku o godz. 18.00. rozpoczęła się comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach. Homilię wygłosił ks. prefekt z parafii św. Wojciecha w Mrągowie. W homilii powiedział m.in.: …Przypomniał, że mamy możliwość wspólnej Mszy świętej za Ojczyznę, o którą każdy z nas musi się troszczyć, o którą każdy z nas musi zabiegać. Miłość Ojczyzny to nie tylko pamięć historii, to nie tylko wspominanie wielkich wydarzeń, które miały miejsce na kartach historii naszego narodu, nie tylko wspominanie o wielkich bohaterach.

Miłość do Ojczyzny to przede wszystkim troska o nasz naród, o przyszłość Polski. Przede wszystkim musimy modlić się do Pana Boga, aby błogosławił Polskę, prosić Go, aby Polska nasza Ojczyzna była krajem modlitwy, wiary – krajem ludzi, którzy ufają Panu Bogu. Mamy modlić się o to, aby nasz naród był narodem ludzi wierzących.

Powiedział też, jak mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach. Gdy młodym ludziom pokazał film o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki, młodzież nie rozumiała tych wydarzeń, pytała go, dlaczego ludzie w tamtych czasach bili się z milicją. Młodzież słabo zna historię naszego kraju, właśnie dlatego, że za mało mówi się o historii naszego narodu w szkołach….

Dziękujemy wszystkim będącym na Mszy świętej. Zapraszamy każdego 10 dnia miesiąca.

dziewiąty dzień miesiąca
9 Grudnia 2019