Pierwsza Komunia Święta Drukuj

"Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim". Słowami tej pieśni rozpoczęła się 1 czerwca 2014 roku Uroczysta Msza Święta o godz. 1130, w czasie której 48 dzieci – 26 dziewczynek i 22 chłopców z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Na początku Mszy św. Księdza Proboszcza przywitały dzieci: Kacper Tchórzewski i Dominika Majewska.

Czcigodny Księże! Długo czekaliśmy na tę chwilę, wiele godzin spędziliśmy nad katechizmem, poznając prawdy Boże i naukę Kościoła. I oto nadszedł tak upragniony dzień, nasze serca są gorące, pełne miłości dla naszego Pana, który tak ukochał człowieka, że zamieszkał z nami.

Dziękujemy Ci, Nasz Pasterzu, że razem z nami przeżywasz te radosne chwile i prosimy o błogosławieństwo na drogę do ołtarza i rozpoczynającą się dla nas wędrówkę z Panem Jezusem do Ojczyzny niebieskiej.

Po przywitaniu rodzice Państwo Smolińscy poprosili Kapłana o udzielenie dzieciom Pierwszej Komunii Świętej.

Uroczystości przewodniczył ksiądz Robert Kaniowski - proboszcz, asystował ksiądz prefekt Zbigniew Cybulski.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem dla dzieci, także ich rodziców, rodzin i przybyłych gości.

Dzieci pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cybulskiego brały czynny udział w oprawie liturgii. A były to: Kuba Kowalczyk – Pierwsze czytanie, Wiktoria Konopka i Paulina Łozińska – Psalm responsoryjny, Oliwia Niedźwiecka – Drugie czytanie.  Artur Chmielewski,  Julka Włodarczyk,  Filip Traszkuć,  Wiktoria Murach,  Paweł Przekop,  Madzia Malejewska – Modlitwa Wiernych.  Mateusz Zawistowski i Monika Szawkowska – komentarz. Dary Ofiarne:  Paulina Kulas i Paweł Rawa – świece,  Zuzia Świtaj – chleb,  Malwina Smolińska i Michał Pelny – wino i woda,  Maciej Głogowski – owoce,  Ola Parda – kwiaty,  Wiktor Awłasewicz – postanowienia,  Konrad Komar – kielich.

Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyły: Podziękowanie Panu Bogu – Marta Karwowska, Podziękowanie Matkom – Ania Jesiołowska i Michał Bałdyga. Podziękowanie Ojcom – Zosia Banach. Podziękowanie Księżom i Nauczycielom – Andżelika Podbielska –  Kochani: Księża, Dyrekcjo, Panie Wychowawczynie i Nauczyciele! W tym szczególnym dniu pamiętamy również o Was i o Waszym trudzie, jaki nieustannie wkładacie w to, abyśmy poznawali otaczający nas świat. Niech Ten, który nas dzisiaj tutaj zgromadził wynagrodzi Wam każde słowo, czyn i poświęcony dla nas czas.

W imieniu rodziców podziękowanie złożyli Państwo Malajewscy.

Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii, jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

XX Niedziela Zwykła
18 Sierpnia 2019
Agapit, Bogusława,
Bronisław, Bronisz,