SAKRAMENT BIERZMOWANIA 2014 Drukuj

18 maja w Piątą Niedzielę Wielkanocną naszą parafię zaszczycił swoją obecnością Ks. Biskup Cyryl Klimowicz z Irkucka, który głosił Słowo Boże na niedzielnych Mszach świętych. Opowiedział także o życiu Polaków katolików na dalekiej Syberii.

Najważniejszym jednak i najbardziej doniosłym momentem tej niedzieli było udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży.

Na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzielił młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie sakramentu poprosili Państwo Kolińscy.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymało w tym dniu 26 uczniów trzecich klas gimnazjum, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do tej jakże ważnej chwili w życiu młodego człowieka.

Na Mszy św. obecni byli księża z terenu dekanatu Mrągowo: ks. dziekan Wiesław Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz, ks. kan. Franciszek Starzec, ks. Cezary Cybulski, ks. Antoni Miciński, ks. Eugeniusz Pipała, ks. Sławomir Skorupski.

Ks. Biskup powiedział m.in.: gdy człowiek choruje idzie do lekarza, który po zbadaniu go daje mu receptę na jego leczenie. Młodemu człowiekowi tą receptą na jego zdrowie powinien być Bóg.

Dzisiaj przyjmiecie dary Ducha Świętego. Niech ten Duch Święty napełnia Wasze serca, abyście byli zawsze prawdziwymi świadkami Chrystusa…

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Justyna Grabarek i Filip Koliński podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Podziękowali także ks. proboszczowi Robertowi i ks. Józefowi.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i Paniom Katechetkom za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

czternasty dzień miesiąca
14 Listopada 2019