header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<< arrow Pierwsza Komunia Święta
Sakrament Bierzmowania
Napisał Administrator   

W kościele pw. Świętego Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 roku na Mszy św. o godz. 12:00 do Sakramentu Bierzmowania przystąpiła młodzież z czterech parafii naszego dekanatu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył, homilię wygłosił i udzielił sakramentu ks. Infułat dr ppłk Adolf Setlak. Mszę koncelebrowali ks. Rafał Pniok MS, ks. Senior Antoni Miciński i ks. Robert Kaniowski.

►„Daj Twoim wierzącym, W Tobie ufającym Siedmiorakie dary! Daj zasługę męstwa, Daj wieniec zwycięstwa! Daj szczęście bez miary!” – powiedział witając wszystkich na rozpoczęcie Mszy św. ks. kan. dziekan – proboszcz Robert Kaniowski.

►O Sakrament Bierzmowania dla młodzieży poprosili przedstawiciele rodziców: Volodymyr i Angela  Beznosiuk.

►Ks. Infułat na wstępie Mszy św. mówił „…Pan Bóg chce nie tylko nas rozliczać z naszych słabości, dawać łaskę, ale chce, abyśmy współpracowali w Jego dziele ukształtowania ludzkiego serca na każdy dzień, aby ono było mocne i wytrwałe”.

►W homilii ks. Infułat zwracając się do wiernych, a szczególnie do młodzieży mówił, aby bardziej słuchać Boga niż ludzi, takim wezwaniem rozpoczął wizytę Ojciec Święty Jan Paweł II w Warszawie. „Niech zstąpi Duch Twój na tą ziemię i oblicze tej ziemi odnowi. Dziś niech zstąpi Duch Święty, Duch Boży do wiernych Jezusa Chrystusa i niech odnowi ich wnętrza na takie, aby nie tylko służyły własnym potrzebom, ale innym ludziom i przede wszystkim samemu Bogu we wspólnocie Ludu Bożego”.

►Dalej do młodych ludzi powiedział „… nie z telewizji, komórki czy internetu, jeżeli jesteś zdrowy masz być w kościele, nie tak jak nieraz piszą, że jak masz wszystkie sakramenty po bierzmowaniu, to możesz się tym chlubić. Nie, to jest podstawa. Fundament domu nie powoduje, abyś w nim zamieszkał i wszyscy widzieli. Dom pobuduje się jak będziesz murował, a to murowanie to dobre czyny na co dzień z tymi wszystkimi, z którymi żyjemy, dobroć wewnętrzna, szlachetność życia ludzkiego, to jest ten chrześcijanin, który był i jest stale w kontakcie ze swoją Wspólnotą…”.

►Sakrament Bierzmowania otrzymało 30 młodych ludzi. Młodzież z parafii Świętego Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, Świętego Krzyża w Szestnie, Świętego Antoniego w Warpunach.

►Podziękowanie za otrzymane Dary Ducha Świętego dla ks. Infułata w imieniu wszystkich bierzmowanych złożyli: Michał Konopka i Zuzanna Michalska. Skierowali także swoje podziękowanie do księży pracujących w parafiach, za ich trud w przygotowaniu do sakramentu i towarzyszeniu w wędrówce wiary.

►Ks. Proboszcz dołączył się do tych podziękowań i wyraził wdzięczność ks. Infułatowi, że zechciał przyjechać do naszej parafii i udzielić Sakramentu Bierzmowania. Podziękował także wszystkim kapłanom obecnym na uroczystości, przede wszystkim duszpasterzem, którzy towarzyszyli swoim parafianom.

►Dziękujemy ks. Szymonowi za przygotowanie intelektualne i organizacyjne młodzieży i wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości.

Henryk Nikonor                Zapraszamy do Galerii: kliknij TUTAJ

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image 

>>> ciąg dalszy zdjęć

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image

      Image 

Henryk Nikonor                Zapraszamy do Galerii: kliknij TUTAJ