>>__Strona Główna__<< arrow Kancelaria Parafialna
Orszak Trzech Króli w Mrągowie

MĘDRCY ŚWIATA, MONARCHOWIE, GDZIE SPIESZNIE DĄŻYCIE?   POWIDZCIEŻ NAM TRZEJ KRÓLOWIE, CHCECIE WIDZIEĆ DZIECIĘ?

W święto Objawienia Pańskiego, w sobotni dzień 6 stycznia 2024 roku, trochę mroźny, ale słoneczny, ze śpiewem kolęd, w barwnych strojach, był okazją do zamanifestowania naszej wiary na ulicach miasta.

Pod hasłem „W jasełkach leży” już po raz piąty w Mrągowie obył się Orszak Trzech Króli.

Nasza parafia „króla Europy Kacpra” wspólnie z parafią MB Saletyńskiej rozpoczęła orszak o godz. 11:25 spod kościoła Świętego Rafała Kalinowskiego, by na ulicy Warszawskiej połączyć się z orszakiem króla Azji Melchiora i króla Afryki Baltazara.

Po modlitwie Anioł Pański i odczytaniu Ewangelii, na czele z orkiestrą Mrongovia wyruszyliśmy na skwer Jana Pawła II, gdzie wspólnie z królami, oddaliśmy pokłon Nowonarodzonemu Dzieciątku.

W dalszej części odbyły się Jasełka przygotowane przez młodzież Oazową, śpiew zespołu z MUTW i taniec poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”. Były też ciepłe posiłki i napoje.

W mrągowskim orszaku wzięło udział około 800 osób.

W całej Polsce uliczne jasełka odbyły się w prawie 900 miejscowościach.

Serdecznie wszystkim za udział dziękujemy i zapraszamy tak licznie za rok.

Zapraszamy do Galerii -  Kliknij OTK 2024