4. Rocznica katastrofy pod Smoleńskiem Drukuj

10 kwietnia 2014 roku z asystą honorową Wojska Polskiego w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Mszę św. celebrował i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kan. Robert Kaniowski. W homilii ks. proboszcz powiedział m.in.: ………….

Na Eucharystii Rocznicowej obecni byli także ks. dziekan Wisław Świdziński i pastor parafii Ewangelicko-Augsburskiej ks. Piotr Mendroch.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Policji i Związku Harcerstwa Polskiego.

Wśród licznie przybyłych mieszkańców naszego miasta i okolic swoją obecnością zaszczycili uroczystość żołnierze WoSzK z Mrągowa, funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, kombatanci, harcerze, władze samorządowe i bardzo licznie przybyli leśnicy.

Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni Katyńskiej i katastrofy Smoleńskiej zapalono znicze. Wieńce i kwiaty złożyli: Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mrągowie Henrykiem Nikonor, Przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej na czele z dowódcami, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Mrągowo, Starosta Mrągowski Bogdan Kurta, Harcerze, Delegacje partii politycznych, Zespołu Szkół Zawodowych i Państwowej Szkoły Muzycznej z Mrągowa.

Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz multimedialny przygotowany przez WOSzK.

Serdecznie dziękujemy za organizację tej uroczystości żołnierzem i pracownikom cywilnym Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego w Mrągowie, Policjantom, Harcerzom i Księdzu. Proboszczowi.

Dziękujemy wszystkim obecnym na tej uroczystości, w miejscu jakże ważnym, które upamiętnia te wydarzenia w naszym mieście.

Podziękowania składamy także chórowi parafialnemu ”Ad Astra” za oprawę muzyczną i służbie liturgicznej.

dziewiąty dzień miesiąca
9 Grudnia 2019