header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<< arrow Pierwsza Komunia Święta
MSZA ŚWIĘTA W NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI
Napisał Administrator   

W środku nocy z 22 na 23 września 2023 roku zebraliśmy się w naszej świątyni, aby zanosić do Boga gorliwą modlitwę w coraz trudniejszym czasie dla wiary, dla Kościoła, ale również dla naszej Ojczyzny.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i słowo Boże do wiernych wygłosił o. Andrzej Madej – misjonarz z Turkmenistanu.

„Dziś nasza walka jest siłą miłości do Pana Boga i do naszej Ojczyzny Polski… Dziękuję, że jesteście, dobrze, że jesteście. Wynoście z tego kościoła radość i nadzieję, pewność i prawdę. Radość z tego, że idziemy drogą najpiękniejszą, bo to jest droga, której na imię Jezus Chrystus”.

►O. Andrzej Madej urodził się w 1951 roku w Kazimierzu Dolnym. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W 1977 roku przyjął święcenia prezbiteratu. Studiował w WSD w Obrze i Krakowie, teologię w Rzymie i KUL. Był bliskim współpracownikiem założyciela Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszka Blachnickiego. Od 1997 roku jest przełożonym Misji ”Sui luris” w Turkmenistanie. Jest także poetą – wydał kilkanaście zbiorów wierszy i prozy. Polski misjonarz został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Henryk Nikonor

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image