header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki
Napisał Administrator   

 W uroczystość św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2023 roku odbyła się XII Pielgrzymka Kajakowa z Mrągowa do Świętej Lipki, tzw. szlakiem rzeki Dajny. Przy dobrej pogodzie, wokół pięknej przyrodzie z modlitwą na ustach 65 uczestników płynęło pokłonić się Matce Bożej i podziękować za otrzymane łaski, jak również za Jej wstawiennictwem modlić się w swoich intencjach. Spora grupa po raz pierwszy, inni od wielu lat, ale wszyscy ochoczo i z zapałem przygotowani na wyprawę kajakową.

Pogoda wymarzona, lekki wiatr dający ochłodę, przy towarzyszącym słońcu.

Po Mszy św. w Świętej Lipce wszyscy udaliśmy się na ognisko, przy którym były śpiewy, tańce i konkurs z nagrodami.

►Serdecznie dziękuję uczestnikom z miejscowości: Olsztyn, Elbląg, Gizewo, Bagienice, Bartoszyce, Wierzbowo, Grzybowo, Piecki, Cieloszka, Wejdo, Zalec, Wola, Surmówka, Szymanowo, Choszczewo, Marcinkowo, Zyndaki, Warpuny i Mrągowo za Wasze pielgrzymowanie na tak pięknej, urokliwej, pełnej wrażeń trasie wodnej. Był to czas spotkania tylu wspaniałych, radosnych, integrujących się ludzi. Dziękuję również za okazaną pomoc ratownikom WOPR, Burmistrzowi Mrągowa i Jego Zastępcy, Wójtowi Gminy Mrągowo, Burmistrzowi Miasta i Gminy Reszel, księdzu Henrykowi, ks. Rafałowi, ks. Szymonowi, właścicielom wypożyczalni kajaków „Flamingo”, gospodarzom Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce oraz wszystkim wspaniałym ludziom za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać.

►Pielgrzymka odbyła się pod patronatem parafii Św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.

Henryk Nikonor

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image 

Dzisiejszy dzień to:
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Pielgrzymka kajakowa
Jubileusz Kapłański - 10.06.2024
PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW
Boże Ciało, 30.05.2024
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 26.05.2024
Sakrament Bierzmowania
Komunikat
Imieniny Duszpasterza
NASZ NAJDOSTOJNIEJSZY JUBILAT I SOLENIZANT
.
Dzień Flagi Polskiej
Ogłoszenie
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 95 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 17767 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę