Jasełka w Kościele św. Rafała Kalinowskiego Drukuj

W Święto Objawienia Pańskiego w dniu 6 stycznia 2014 roku, na Mszy św. o godz. 10.00 nasi dzielni młodzi aktorzy przedstawili jasełka. Tegoroczne przedstawienie pt. ”Mały pastuszek i wielki rozbójnik” zaprezentowały dzieci z klasy 6 E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie pod kierunkiem Pani katechetki Izabeli Chołody.

Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach, również prezentując ciekawe rekwizyty.

Aktorzy przedstawili biblijną scenę Bożego Narodzenia w odniesieniu do słów św. Pawła, że wiara bez uczynków jest martwa.

Mały pastuszek rozdał wszystkie dary: mleko dostała płacząca dziewczynka, kołderkę zmarznięta staruszka, a kanapkę oddał głodnemu rozbójnikowi. Nagrodą za miłość wobec bliźniego było spotkanie z Bożą Rodziną. Prości i biedni pastuszkowie jako pierwsi przynieśli dary (chleb, kożuszek i masełka osełeczkę) narodzonemu Królowi. Przybyli także dostojni Trzej Królowie i złożyli dary Bożej Dziecinie – złoto, kadzidło i mirrę.

Jest czas kiedy nawet rozbójnik pada na kolana i zaczyna życie od nowa. A Boża Dziecina błogosławi i nagradza dobre czyny. Dołączając do pastuszka kochającego nas Bożego Dzieciątka nieśmy Bogu chwałę,

hej kolędy to czas …

Obsada aktorska:  Narrator – Maja Trelińska, Maryja – Wiktoria Sękiel, Św. Józef – Grzegorz Abramek, Mały pastuszek – Dawid Litwinek, Wielki rozbójnik – Łukasz Drząszcz, Archanioł – Liwia Bałdyga, Anioł – Maja Kalinowska, Mały aniołek – Kinga Weber, Staruszka – Karolina Wyrostek, Dziewczynka – Patrycja Czyżo, Trzej królowie: Izabela Klincewicz, Aleksandra Dubiel, Kamil Kieda, Pasterz Bartosz – Natalia Kwaśniewska, Pasterze: Julia Dogoda, Karolina Andrulonis, Dorota Wiśniewska, Wiktoria Brzozowska. Obsada muzyczna: flet – Stella Trelińska, gitara – Martyna Trzcińska.

Gromkimi brawami wszyscy zebrani w kościele podziękowali za występ ”młodym aktorom” i Pani Izabeli.

dwudziesty siódmy dzień miesiąca
27 Kwietnia 2024