>>__Strona Główna__<< arrow Informacje z Dekanatu arrow Parafia św. Ojca Pio
Parafia św. Ojca Pio, Mrągowo

Msze Święte w tygodniu

od 29.04. do 05.05.2024 r.

Poniedziałek – 18:00

Wtorek – 18:00

Środa – 18:00 /nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30/

Czwartek – 18:00

Piątek – 11:00 i 18:00

Sobota – 18:00

Niedziela 8:30; 10:00; 11:30; 18:00

Spotkania z o. Andrzejem Madejem OMI, misjonarzem w Turkmenistanie, pisarzem i poetą, w Mrągowie

►Od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka, czyli od 22 do 25 września Roku Pańskiego 2023, gościł w dwóch mrągowskich parafiach (Świętego Ojca Pio oraz Świętego Rafała Kalinowskiego) o. Andrzej Madej OMI, misjonarz w Turkmenistanie, autor wielu poczytnych książek, pisanych prozą poetycką lub wierszem.

►Większość czasu spędził w najmłodszej mrągowskiej parafii. W piątek i w niedzielę wygłosił płomienne kazania z perspektywy pracy duszpasterskiej w dwóch krajach byłego Związku Radzieckiego, w Ukrainie i w Turkmenistanie. Sprawował Eucharystie, posługiwał w konfesjonale udzielając Sakramentu Pokuty i Pojednania, a w sobotę, w ramach odpustu parafialnego, Sakramentu Namaszczenia Chorych.

►Modlił się żarliwie na przystanku autobusowym, tuż po przyjeździe i tuż przed odjazdem oraz pod pomnikiem Jana Pawła II. Dużo spacerował po naszym mazurskim miasteczku, do którego pragnie, w myśl znanej piosenki w stylu country "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", wrócić za rok. Jako poeta rozważa nawet, jak Bóg da, spotkanie z czytelnikami w formie spotkania autorskiego.

►Chętnie rozmawiał z parafianami i gośćmi, podpisywał swoje książki, szczególnie najnowszy, tegoroczny tomik poezji "Nad podziw". Komu go zabrakło, może już wkrótce zapoznać się z nim wypożyczając z jednej z trzech bibliotek w Mrągowie (Dekanalnej przy parafii Świętego Wojciecha, Pedagogicznej i Miejskiej). W tej pierwszej znajdzie dodatkowo książkę wydaną na 100-lecie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN "Prześwity Królestwa".

►W rozmowach telefonicznych misjonarz mile wspomina przeżyte wśród nas i z nami chwile, serdecznie dziękuje za wszelkie dobro, które go tu spotkało, zapewnia o swojej modlitewnej pamięci i z głębi kapłańskiego serca zakonnego wszystkim nam błogosławi.

Grzegorz Joachim Jarmużewski

Informacja na stronie Archidiecezji Warmińskiej