Święto Patronalne Parafii Drukuj

Image W środę 20 listopada 2013 roku w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie obchodziliśmy Święto Patronalne Kościoła.

W tym także dniu nasza parafia miała wyznaczoną adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu. Od godzin porannych do północy nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz z Turowa i Gardyn (Dekanat Kozłowo) Michał Bekisz.

Mszę św. koncelebrowali ks. senior Antoni Miciński i ks. proboszcz naszej parafii Robert Kaniowski. Przy ołtarzy Eucharystii był obecny ks. dziekan Dekanatu Mrągowo 1 Wiesław Świdziński.

W homilii Ksiądz Celebrans przypomniał drogę życiową naszego patrona. Powiedział też: o tajemnicy świętości św. Rafała, jak służyć Panu Bogu, aby dążyć do świętości.

Na zakończenie homilii powiedział o naszym patronie takie znamienne słowa, „kiedy Rafał Kalinowski był śmiertelnie chory miał wyrzuty sumienia, że nie pracuje tylko je i śpi. Trzeba pracować, pomagać drugiemu człowiekowi i modlić się”.

Przed modlitwami kończącymi uroczystość zostały poświęcone ornaty – dar ks. Przemysława Jaroć. Serdecznie dziękujemy.

Ksiądz proboszcz podziękował ks. Michałowi za odprawienie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego. Podziękował także wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w uroczystości, osobom za przygotowanie wystroju świątyni, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej i księżom spowiednikom z całego dekanatu, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Na zakończenie Mszy św. po odmówieniu litanii do św. Rafała uroczyście odśpiewaliśmy Te Deum i ucałowaliśmy relikwie naszego patrona.

Red. Henryk Nikonor,

Fot. Roman Subczyński, red.