Wieczór Patriotyczny 2013 Drukuj

Wspólne śpiewanie

Wieczór 10 listopada na długo pozostanie w pamięci parafian, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości po Mszy św. o godz. 18-ej młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, harcerze z Mrągowskiego Hufca ZHP z druhną komendantką Barbarą Panek-Strzałkowską i druhem Maciejem Weychman-Zborowskim wykonali śpiew pieśni patriotycznych. Nie zabrakło także i naszych parafian, którzy aktywnie włączyli się w ten śpiew.

Akompaniowali na gitarach nasi parafialni muzykanci: Grzegorz Wiktorowicz i Sebastian Kowalczyk, którzy są ministrantami, a przewodniczył muzycznie Pan Maciej.

Niewątpliwie była to wspaniała inicjatywa, której motorem napędowym był ks. Józef Bach.

Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim za obecność i uczestnictwo w tak pięknym śpiewaniu, jednocześnie powiedział „szkoda tylko, że tak niewiele osób z parafii skorzystało z tego czasu wieczornego śpiewania”.

Szczególne wyrazy podziękowania należą się harcerzom, którzy wyczerpani całodniowym śpiewem w uroczystościach, jakie w tym dniu odbywały się w naszym mieście wytrwali do końca, aby ubarwić to nasze parafialne patriotyczne śpiewanie.

Henryk Nikonor, (fot.)