>>__Strona Główna__<< arrow Galeria
Poświęcenie sprzętu wodnego

W niedzielę 21 czerwca 2020 roku – można rzec na początku sezonu, na jeziorze Czos w Mrągowie miało miejsce poświęcenie sprzętu wodnego i błogosławieństwo żeglarzy.

Odbyło się to już po raz jedenasty. Pierwsze odbyło się w 2010 roku, gdy do naszego kościoła przybył obraz Matki Bożej Brasławskiej - Królowej Jezior.

Przy pomostach obok plaży na os. Grunwaldzkim na godzinę 13:15 przybyły na swych wodnych pojazdach służby ratownicze: WOPR, Policja, Straż Pożarna. Poza pełniącymi służbę pojawili się wodniacy na tramwajach wodnych, żaglówkach i łodziach motorowych.

Po zacumowaniu wszystkich wodnych pojazdów odbyła się modlitwa w intencji tych, co na wodzie, a następnie poświęcenie wodnych pojazdów i błogosławieństwo korzystających z tego sprzętu. Ksiądz Szymon w asyście ks. Proboszcza życzył bezpiecznego korzystania z tego dobra i satysfakcji z wypoczynku nad wodą.

Po części oficjalnej można było skorzystać z przejażdżki po naszym pięknym jeziorze. Pogoda była sprzyjająca, więc frekwencja dopisała.

Dziękujemy wszystkim za obecność.