>>__Strona Główna__<< arrow Schola Parafialna
ORSZAK TRZECH KRÓLI W MRĄGOWIE - 2020

Wiele tysięcy osób zgromadziło się na ulicach naszego miasta, by wziąć udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli.

Był to już dwunasty w Polsce, a trzeci w naszym mieście pod hasłem „CUDA, CUDA, OGŁASZAJĄ!”, nabierający rozmachu orszak, który w tym roku odbył się w 872 miejscowościach naszego kraju.

Mimo chłodu, chociaż jak na styczeń było ciepło,  ludzie z całymi rodzinami wzięli udział w największych ulicznych jasełkach.

Dzień 6 stycznia 2020 roku dzięki pracy ludzi dobrej woli, ich wielkim zaangażowaniu we wspólne przedsięwzięcie, zyskuje niepowtarzalną oprawę. To święto naszych rodzin, które przynosi radość wspólnego przebywania i kolędowania. Barwne korowody przybliżają istotę Uroczystości Objawienia Pańskiego, są zachętą, abyśmy my chrześcijanie nieustannie wyruszali w drogę, która pomaga nam pogłębiać wiarę.

Tak też było i w tym roku na ulicach Mrągowa.

Orszaki rozpoczęły się spod kościołów parafialnych, by spotkać się na ul. Sobczyńskiego i dalej już wspólnie kolędować. W trakcie przemarszu odbyły się prezentacje scenek, które przedstawiały dzieci i młodzież z mrągowskich szkół. Ostatnia scenka została zaprezentowana na pl. św. Jana Pawła II, tam też Trzej Królowie oddali pokłon Dziecięciu i złożyli swoje dary.

Po odtańczeniu poloneza i posileniu się gorącą grochówką, wszyscy radośni zakończyliśmy ten wspaniały dzień.

Dziękujemy autorom za nadesłane zdjęcia.