>>__Strona Główna__<< arrow Dokumenty
Pielgrzymka do Medjugorie
 W dniach 22 do 30 czerwca 2019 roku odbyła się pielgrzymka autokarowa do Medjugorie.

Uczestniczyło 47 osób z Mrągowa i okolic. Podczas pobytu pielgrzymi uczestniczyli w codziennych wieczornych modlitwach rozpoczynających się o godz. 18:00, a kończących adoracją około godz. 21:00.

W ciągu dnia była możliwość spotkania z osobami dającymi świadectwo o doznanych łaskach w Medjugorie. Dużym wyzwaniem było odprawianie Drogi Krzyżowej podczas wejścia na stromą górę Krzyża. Wielkim przeżyciem było też odmówienie różańca pod przewodnictwem Ivana Dragićiewića, któremu od 38 lat codziennie objawia się Matka Boża.

Ważnym punktem pielgrzymki było spotkanie z najmłodszym „widzącym” Jakovem Ćolo.

Dużą atrakcją był wyjazd do nadmorskiego Vepric – chorwacki Lourdes, gdzie po odprawieniu Mszy św. był czas na odpoczynek i kąpiel w Adriatyku. Ciekawym punktem programu pielgrzymkowego było zwiedzanie wielokulturowego miasta Mostalu.

Mimo nieprzewidzianych „atrakcji” wszyscy uczestnicy pielgrzymki okazywali wdzięczność Matce Bożej za zaproszenie i zadowolenie z odbytej pielgrzymki.

Spośród uczestników 42 osoby zadeklarowały chęć ponownego wyjazdu do Medjugorie za rok.