>>__Strona Główna__<< arrow Patron
Lednica 2019

W sobotę, 1 czerwca 2019 roku na Pola Lednickie przyjechało tysiące młodych ludzi z całej Polski.

XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000, które w tym roku odbyły się pod hasłem ”Wiesz, że Cię kocham” rozpoczęły się już o godzinie 8.00.

Obecny był również Ruch Lednicki Mrągowo na czele z ks. Adrianem Dyndą, wikariuszem z parafii św. Rafała Kalinowskiego, który pomagał w przygotowaniach i brał czynny udział jako tancerze.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do 150 tys. uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Obecnie opiekę duszpasterską nad przedsięwzięciem sprawują o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior.