>>__Strona Główna__<< arrow Parafia
Relikwie bł. s. Marii Karłowskiej

W uroczystość św. Wojciecha, dnia 30 kwietnia 2019 roku Siostry Pasterki od Opatrzności Bożej z Jabłonowa-Zamek przekazały do naszego kościoła relikwie swojej założycielki bł. s. Marii Karłowskiej.

Relikwie przyjął abp. Józef Górzyński – Metropolita Warmiński.

Mszę świętą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa sprawowało 11 koncelebransów.

Uroczysty charakter celebracji liturgicznej podkreślała obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego z jednostki radiotechnicznej w Lipowcu.

We Mszy św. wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych i młodzież, przy obecności Wojewódzkiego Kuratora Oświaty.

Ksiądz proboszcz Robert Kaniowski powiedział na wstępie, że relikwie w tym dzisiejszym świecie, w którym ta świętość jest coraz mniej doceniana są dla nas bardzo ważne.

Podziękował Księdzu Arcybiskupowi, siostrom Pasterkom za dar relikwii, obecnym kapłanom, gościom i wszystkim zebranym za obecność w naszej świątyni.