>>__Strona Główna__<< arrow Patron
Rekolekcje Wielkopostne 2019

W dniach 25 – 27 marca w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. W tym roku głosił je ks. kan. Andrzej Adamczyk – proboszcz z Wójtowa, Diecezjalny Moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Już pierwszego dnia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ks. rekolekcjonista podał przykład Maryi, która była wzorem wiary i całkowitego otwarcia się na Boga. Tak samo i my powinniśmy swoje piękno ziemskiego życia polecić formowaniu przez Bożą miłość.

Ufność i zaufanie w Boże miłosierdzie, wiarę w moc Bożą – musimy być mocni tą wiarą.

Na Mszach św. dla dzieci, w których frekwencja wyniosła powyżej 95% , wszystkie ławki były zajęte, a kto się spóźnił musiał stać. Na powitanie dzieci nauczyły się pieśni pt. „Jeśli kochasz Pana Boga, klaśnij w dłonie”, potem była nauka. Nie nudziły się też po powrocie do domu, bo była praca domowa – trzeba było narysować serce, a o godz. 21.00 pomodlić się do Ducha Świętego. Drugiego dnia była pantomima – brama do nieba i grzechy. Dzieci zrozumiały, że bez spowiedzi nie osiągną nieba.

Trzeci dzień rekolekcji, to oprócz nauk był czasem pożegnań. Delegacja: Amelia Tomczyk, Julia Tomczyk, Maja Dąbkowska i Emilia Kościuczuk podziękowały księdzu rekolekcjoniście. Ks. Andrzej też miał dla dzieci niespodziankę – cukierki.

Od dorosłych podziękowania złożyły Panie: Mirosława Milanowska i Krystyna Węglarska oraz w imieniu wszystkich parafian ks. proboszcz Robert Kaniowski.

red. Henryk Nikonor,

fot. Roman Subczyński