>>__Strona Główna__<< arrow Galeria
Orszak Trzech Króli w Mrągowie

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na ulicach, by wziąć udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Mrągowie.

Hasłem tegorocznego były słowa św. Jana Pawła II „Odnowi oblicze ziemi”.

Był to już jedenasty w Polsce, a drugi w naszym mieście, nabierający rozmachu orszak, który w tym roku odbył się w 752 miejscowościach naszego kraju.

Mimo bardzo mroźnej pogody ludzie z całymi rodzinami brali udział w największych ulicznych jasełkach.

Dzień 6 stycznia 2019 roku dzięki pracy ludzi dobrej woli, ich wielkim zaangażowaniu we wspólne przedsięwzięcie, zyskuje niepowtarzalną oprawę. To święto naszych rodzin, które przynosi radość wspólnego przebywania i kolędowania. Barwne korowody przybliżają istotę Uroczystości Objawienia Pańskiego, są zachętą, abyśmy my chrześcijanie nieustannie wyruszali w drogę, która pomaga nam pogłębiać wiarę.

Tak też było i w tym roku na ulicach naszego miasta.

Rozpoczęliśmy barwny korowód od swoich kościołów, by dalej już wspólnie, zatrzymując się na prezentację scenek, które przedstawiały dzieci i młodzież z mrągowskich szkół, mogli dotrzeć na pl. św. Jana Pawła II, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Dziecięciu i złożyli swoje dary.

Podzielenie się chlebkiem i posilenie gorącą grochówką, wszyscy radośni zakończyliśmy ten wspaniały dzień.

Kliknij Tutaj  ,aby obejrzeć więcej zdjęć