header image
----------------------
__Temperatura__

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Pielgrzymki
Przydatne strony
Ruch Lednicki Mrągowo
Humor
Kontakt
>>__Strona Główna__<<
Zaproszenie na Orszak Trzech Króli
Napisał Administrator   

 Image

Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do pamiętnych słów św. Jana Pawła II, w niedzielę 6 stycznia 2019 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Mrągowa, 752 miejscowościami w Polsce i 22 poza jej granicami.

Motywem przewodnim najbliższego Orszaku Trzech Króli będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści  lat  temu,  słowami św.  Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego  wysiłku  na  rzecz  budowania lepszego  świata,  budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemian serc.

Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza  ziemi,  odnowy  naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas.

►Parafia św. Rafała Kalinowskiego wspólnie z parafią Matki Bożej Saletyńskiej wyrusza sprzed kościoła na os. Grunwaldzkim o godz. 11.40. Ubieramy się w czerwone stroje i idziemy śpiewając kolędy i wznosząc okrzyki

   Niech stajenka Was zachwyca – Tam jest Dar i Tajemnica!

Mrągowskie orszaki połączą się przy zbiegu ulic Warszawskiej i Sobczyńskiego, gdzie wspólnie o godz. 12.00 ruszymy w dalszą drogę, zatrzymując się na kilkunastominutowe przedstawienia scenek, przemaszerujemy ze śpiewem do stajenki przy pomniku św. Jana Pawła II. Tam Trzej Królowie oddadzą pokłon Dzieciątku i złożą dary. Zostanie przedstawiona trzecia scenka, podzielimy się chlebem przyniesionym przez pastuszków i tradycyjnie na koniec poczęstunek ciepłą grochówką. Będą także zwierzątka.

Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycyjnych jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.

►►►Zgromadźmy się bardzo licznie i weźmy czynny w nim udział.

Serdecznie zapraszamy!

Dzisiejszy dzień to:
dwudziesty pierwszy dzień miesiąca
21 Maja 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 15 gości online
>>> Najnowsze artykuły
Mrągowo tańczy dla Jana Pawła II
Najdostojniejszy Jubilat i Solenizant
Relikwie bł. s. Marii Karłowskiej
ZAPROSZENIE
Diecezjalne Święto Młodych w Mrągowie
Rekolekcje Wielkopostne 2019
Małżeńska Droga Krzyżowa
Diecezjalne Święto Młodych
Pielgrzymka do Medjugorje
Mrągowskie Forum Wspólnotowe
Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego
Jasełka w Kościele
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 507 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę