Święto Patronalne Parafii

We wtorek 20 listopada 2018 roku, już po raz 28 obchodziliśmy święto patronalne naszej parafii.

Od wczesnych godzin porannych, aż do wypominek przed wieczorną Mszą św. nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogdan Okraska – proboszcz z Tolkowca, dekanat Braniewo.

Mszę św. koncelebrowali: ks. proboszcz Robert Kaniowski, ks. senior Antoni Miciński, ks. Franciszek Starzec, ks. Henryk Przeździecki MS – proboszcz z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie.

Na uroczystości obecni byli kapłani z Szestna, Nawiad, ks. Dziekan Świdziński.

W głoszonym słowie Bożym ks. Bogdan przypomniał życie naszego patrona, szczególnie lata Jego dorastania i drodze kapłańskiej.

„Nasze są tylko grzechy, reszta jest łaską Bożą”, dlatego też uwrażliwił nas na uczestnictwo w Eucharystii, jak również na adorowaniu Najświętszego Sakramentu.

Na zakończenie uroczystości otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego, którego udzielił ks. Adrian Dynda – nasz wikariusz.