Ewangelizacja Uliczna w Mrągowie

W sobotę 15 września 2018 roku w Mrągowie odbyło się niezwykłe wydarzenie.

Młodzi ludzie wyszli na ulicę, by ewangelizować innych.

Pod hasłem „Wierzysz w to?” odbyła się po raz pierwszy w naszym mieście Ewangelizacja Uliczna.

Liderem była nasza parafianka Wiktoria Sękiel. Dziękujemy.

Zapraszamy do przeczytania całego tekstu i podziękowań od Lidera Ewangelizacji Ulicznej oraz obejrzenia zdjęć.

↓↓↓

W minioną sobotę 15 września 2018 r. w Mrągowie odbyło się niezwykłe wydarzenie. My, jako młodzi chrześcijanie postanowiliśmy wyjść na ulice miasta i ewangelizować innych. Całą inicjatywę zaczęliśmy warsztatami muzycznymi w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Później wyruszyliśmy na ulice miasta, aby śpiewem wielbić Boga i ewangelizować mieszkańców. Pomogli nam w tym goście z Głotowa pod opieką ks. Marka Proszka oraz Julity Depczyńskiej OV. Wspierali nas śpiewem oraz krótką inscenizacją. Mimo deszczu mieliśmy wiele sił i pogody ducha, aby głosić dobroć Pana. Później wspólnie odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pod pomnikiem św. Jana Pawła II w tym momencie zjawiło się coraz więcej mieszkańców, ponieważ nasze modlitwy zostały wysłuchane i na niebie pojawiło się słońce i przestało padać.  Mszę Świętą sprawowali trzej księża: ksiądz Wojciech Leszczyński z parafii pw. św. Wojciecha, ksiądz Adrian Dynda z parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, ksiądz Łukasz Stachura MS z parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Księża zaangażowali się w naszą inicjatywę i często pomagali w różnych sytuacjach.

Uczestnicząc w Eucharystii daliśmy wzór i przykład, że jesteśmy ludźmi wiary, wiary w Tego, który oddał swoje życie za nas. Pokazaliśmy, że to było spotkanie międzypokoleniowe, że wszyscy mimo wieku spotkaliśmy się, aby oddawać cześć Bogu. Po Mszy św. wspólnie tańczyliśmy i wielbiliśmy Pana.

Moją największą prośbą do Pana było, aby ta inicjatywa wzbudziła chęć mieszkańców do uczestniczenia w różnych nabożeństwach. Pragnęłam także, aby wspólnoty młodzieżowe się rozrastały. Już tego dnia pojawiły się pytania dotyczące KSM Mrągowo oraz Saletyńskiej Wspólnoty Młodzieży. Mamy nadzieję, że dzięki Ewangelizacji Ulicznej u wielu pojawiła się myśl „Wierzysz w to?” I o to nam chodziło, bo takie było hasło tegorocznej Ewangelizacji Ulicznej, które zaczerpnęliśmy z Ewangelii św. Jana.

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.

Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.

Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

Wierzysz w to?”

J11, 25b-26

Dziękuję wszystkim za obecność podczas tego dnia i modlitwę. Dzięki Wam mam taką Bożą energię, że już planuję zorganizować drugą edycję Ewangelizacji Ulicznej za rok oczywiście z Waszą pomocą. Liczę na Was! Chwała Panu! Wiktoria Sękiel, lider Ewangelizacji Ulicznej.

*********************************************************

Podziękowania:

Dziękuję wszystkim zgromadzonym na tej inicjatywie za ich obecność, za to, że przyszliście razem z nami uwielbiać Pana. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Dziękuję, że spodobał Wam się mój pomysł i że chcieliście się w to włączyć. Ogromne podziękowania składam dla mojej grupy inicjatywnej, dla Izabeli, Michała, Piotra.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym, w szczególności dla Naszego wikariusza księdza Adriana Dyndy, księdza Wojciecha Leszczyńskiego z parafii pw. św. Wojciecha, księdza Łukasza Stachury MS z parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej, kleryka Pawła Jusow MS. Dziękuję także dla księdza Marka Proszka i Julity Depczyńskiej OV za przyjazd z młodzieżą z Oazy, która pomogła ewangelizować mieszkańców Mrągowa. Dziękuję wszystkim warsztatowiczom za tak piękny śpiew i grę na instrumentach. Dziękuję także patronatom medialnym i sponsorom. Było to dla mnie bardzo ważne, żeby coś takiego miało miejsce w Mrągowie. Daliście mi ogromne świadectwo. Cieszę się, że Bóg postawił mi każdego z Was na mojej drodze. Bez Was ta Ewangelizacja Uliczna nie miałaby miejsca.

Za to wszystko: Chwała Panu! Wiktoria Sękiel

dwudziesty dzień miesiąca