Poświęcenie sprzętu wodnego

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w uroczystość NMP Częstochowskiej na jeziorze Czos w Mrągowie miało miejsce poświęcenie sprzętu wodnego.

Odbyło się to już po raz dziewiąty. Pierwsze zaczęło się w 2010 roku, gdy do naszego kościoła przybył obraz Matki Bożej Brasławskiej - Królowej Jezior.

I tak po Mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła wyruszyła nad jezioro grupa wiernych, służba liturgiczna i wikariusz parafii św. Rafała Kalinowskiego ks. Adrian Dynda, na których na molo oczekiwał stateczek z p. Felicjanem, aby dowieźć wszystkich do miejsca przeznaczenia.

Z asekuracją łodzi WOPR-u parafianie dopłynęli do pomostów Zespołu Oświatowo - Sportowego „Baza” w Mrągowie, gdzie oczekiwali już na kapłana motorowodniacy i wierni, jak również p. dyr. Anna Onisiewicz.

Po zacumowaniu wszystkich wodnych pojazdów odbyła się modlitwa w intencji tych, co na wodzie, a następnie poświęcenie wodnych rumaków i błogosławieństwo korzystających z tego sprzętu.

Ksiądz Adrian życzył bezpiecznego korzystania z tego dobra i satysfakcji z wypoczynku nad wodą.

Po części oficjalnej można było skorzystać z przejażdżki wodnymi pojazdami po naszym pięknym jeziorze.

Chociaż pogoda była niesprzyjająca, gdyż kropił deszcz, frekwencja i tak dopisała.

Dziękujemy wszystkim za obecność.

Zapraszamy już dziś, tym razem na początek sezonu wodnego 2019 roku.