Droga Krzyżowa ulicami Mrągowa

W dniu 23 marca 2018 r. o godz. 19.00 tradycyjnie spod Centrum Kultury i Turystyki rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W podniosłej atmosferze zbliżających się świąt, mieszkańcy Mrągowa, licznie zgromadzeni w ten chłodny wieczór, uczestniczyli w procesji z krzyżem, by wspólnie modlić się polecając swoje sprawy.

Wstęp zapowiedział proboszcz z parafii św. Rafała Kalinowskiego ks. kan. Robert Kaniowski.

Rozważania i modlitwę przy kolejnych stacjach prowadzili Członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli księża z parafii św. Wojciecha na czele z ks. dziekanem Wiesławem Świdzińskim.

Uczestnicząc w nabożeństwie daliśmy wzór i przykład, że jesteśmy ludźmi wiary, wiary w Tego, który oddał swoje życie za nas, wiary w tego, który ukochał nas tak, że - jak powiedział - pozostał z nami aż do skończenia świata.

Nabożeństwo zakończyło się przy kościele św. Wojciecha.

Ks. dziekan przed udzieleniem błogosławieństwa podziękował wiernym za przybycie, księżom, p. organiście, służbie liturgicznej, tym, którzy ją przygotowali, Policji, Straży Miejskiej, zakładowi Eden za nagłośnienie.

Życzył wszystkim, aby Bóg wysłuchał naszych modlitw, abyśmy radośnie, choć z boleścią przeżywali tę drogę, mogli dalej przeżywać nasze życie.