REKOLEKCJE ADWENTOWE

Tyle ludzi, wzruszeń, tyle radości, przemyśleń, tyle słów, a także i łez – właśnie dobiegły końca jedne z piękniejszych rekolekcji.

W dniach 15 - 17 grudnia 2017 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe, święty czas naszej odnowy.

Rekolekcje poprowadził ks. Waldemar Prange, który przyjechał do nas z Iławy.

Tematami tegorocznych rekolekcji były:

1) wartość rodziny i miłości małżeńskiej,

2) relacja pomiędzy rodzicami a dziećmi,

3) o szczerym wyznawaniu rachunku sumienia - czyli dobrej spowiedzi.

Dla dzieci i młodzieży nauki na temat: opowiadanie o czterech świecach - że wiara, miłość, pokój i nadzieja muszą płonąć jak świece, o przebaczaniu i o dobrej spowiedzi.

Ksiądz rekolekcjonista już po pierwszym dniu nauk wzbudził podziw i zachwyt będących na rekolekcjach.

Nauki przepiękne, te pół godziny nauki upływało jak pięć minut - coś wspaniałego, mówili parafianie.

Słowa podziękowań i wdzięczności za tak piękne nauki dla księdza rekolekcjonisty kierowali parafianie, także przekazywali je do ks. proboszcza - również telefonicznie.

W ostatnim dniu ks. Waldemar bardzo pochwalił naszą wspólnotę, że tak pięknie się modli. Modląc się razem z parafianami w sobotnie popołudnie w Godzinie Miłosierdzia i Godzinie Uwielbienia powiedział na zakończenie rekolekcji, że w podziękowaniu za tak wspaniałe modlitwy musiał sobie zwyczajnie popłakać.

Słowa podziękowania na zakończenie skierował ks. proboszcz Robert Kaniowski, a także w imieniu dzieci i młodzieży Paulina Łozińska i Maja Dąbkowska oraz dorosłych Panie: Wioleta Balejko i Krystyna Węglarska.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tegorocznych rekolekcjach, które przygotowały nasze serca i umysły na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.