Wakacje z Duchem Świętym w Mrągowie

Wakacje z Duchem Świętym

Już po raz trzeci na Warmii i Mazurach, a dokładniej w naszej parafii głosił rekolekcje O. Joseph Vadakkel - misjonarz z Indii.

Przy pełnym kościele wiernych, już 10 lipca 2017 roku uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks. proboszcz Robert Kaniowski rozpoczęły się rekolekcje, które w tym roku brzmiały pod hasłem “Chrystus Źródłem Wody Żywej”. Mszę celebrowali O. Joseph Vadakkel, ks. Kazimierz Dąbrowski z Łodzi, ks. Józef Bach - proboszcz z Unikowa, ks. Antoni Miciński.

Wśród gości w naszym kościele był koordynator o. Vadakkela na Polskę p. Marcin Genca, a także p. Edyta Tombarkiewicz.

Każdy dzień rozpoczynał się godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwami uwielbienia.

Mrągowo jest wspaniałe - tymi słowami rozpoczął homilię o. Joseph. Misja Pana Jezusa była także wśród jezior. Nie tylko 2000 lat temu, ale Jezus działał wczoraj, działa dzisiaj i będzie jutro. To daje nam nową nadzieję i radość w naszym życiu. Jak mówił, głęboko wierzy, że będzie wiele cudów wśród tych jezior mrągowskich.

Ludzie chcą być szczęśliwi i radośni. Po angielsku radość to JOY. Jeśli zabierzemy J, czyli Jezusa to zostanie nam tylko oy, oy, oy,... stąd się bierze właśnie nasze narzekanie, mówimy tylko oy, oy,  bo brakuje nam J - Jezusa. A prawdziwą radość zapewni nam tylko i wyłącznie Jezus...

Drugiego dnia w homilii rekolekcyjnej mówił o nadziei. Po Mszy św. Ojciec błogosławił wiernych relikwiami apostoła Pawła. Wygłosił do zebranych konferencję rekolekcyjną i prowadził modlitwy uwielbienia Chrystusa w Eucharystii.

Trzeci dzień to źródło wody żywej w rodzinach, wspomnienie św. Jana Pawła II, który w tych rejonach wypoczywał i błogosławieństwo relikwiami św. o. Maksymiliana Kolbego.

Na zakończenie wszyscy zostaliśmy pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.  Misjonarz pobłogosławił również przyniesioną przez wiernych wodę, aby uzdrawiała dusze i ciała domowników.

►Przypomnijmy, że o. Joseph odwiedził w tych dniach rekolekcyjnych Gietrzwałd, gm. Piecki, płynął także kajakiem po rzece Krutyni.

Dziękujemy Ci Ojcze Josephie za przybliżenie nas do Jezusa, za wlewanie w nasze serca nadziei, wiele radości, mocy i wiary w Ducha Świętego.

Św. Katarzyny Sieneńskiej /święto/
29 Kwietnia 2024