MRĄGOWO PIELGRZYMUJE PO RELIKWIE ŚWIĘTYCH

Relikwie św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny w Mrągowskiej parafii św. Rafała Kalinowskiego.

To, jakże wielkie wydarzenie, miało swój początek wczesnym rankiem w dniu 30 kwietnia 2016 roku.  Spod naszego kościoła, na szlak pielgrzymkowy wyruszyła grupa 50 osób, w której najmłodsza uczestniczka Róża miała zaledwie 8 lat.

Pielgrzymowaliśmy do Częstochowy na Jasną Górę, gdzie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej został uroczyście poświęcony, zakupiony do naszej parafii obraz NMP. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej - miejsca, gdzie pochowany jest nasz patron św. Rafał Kalinowski, Wadowic, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa Łagiewnik, które były naszym głównym celem. Tam, w kaplicy klasztornej - niewielkim kościółku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na zakończenie Mszy św., przed Cudownym Obrazem Pana Jezusa Miłosiernego z rąk Siostry Ignacji Bazan, kapłani z naszej parafii: ks. Antoni Miciński i ks. Józef Bach w obecności pielgrzymów i zebranych w świątyni otrzymali relikwie świętych: św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

W dniu 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, późnym popołudniem wróciliśmy do Mrągowa.

Tuż przed Mszą św. o godz. 18.00, przywiezione przez nas relikwie zostały uroczyście procesyjnie wniesione do naszego kościoła, następnie powitane przez ks. proboszcza Roberta Kaniowskiego, przedstawicieli dzieci i młodzieży, a także dorosłych.

Te, jakże ważne wydarzenie w naszej parafii dokonuje się w obecności Ordynariusza Archidiecezji Warmińskiej ks. Abpa Wojciecha Ziemby, który na Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii Szestno.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy obecni otrzymaliśmy błogosławieństwo i przez ucałowanie oddaliśmy cześć relikwiom świętych.

Serdecznie podziękowania organizatorom pielgrzymki, szczególnie p. Joannie Ratajczyk i ks. Józefowi Bach, p. kierowcy Januszowi Juńczykowi, a także wszystkim pielgrzymom.

Przypomnę, że w naszym kościele znajdują się relikwie: św. Rafała Kalinowskiego, św. Brygidy i św. Katarzyny, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Wierzę, że wstawiennictwo tak wielkich polskich świętych sprawi, że coraz więcej parafian i wiernych tu modlących się, zostanie dotkniętych ogromem Miłości i Miłosierdzia Boga.

Zapraszamy do galerii: kliknij Tutaj

Św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej